Rovanperä a futamgyőzelem előszobájában – WRC Safari Rally Kenya

Kalle Rovanperä (FIN) Jonne Halttunen (FIN) Of team TOYOTA GAZOO RACING WRT are seen performing during the World Rally Championship Kenya in Nairobi, Kenya on 10,March. 2024 // Jaanus Ree / Red Bull Content Pool // SI202403300096 // Usage for editorial use only //

Neuville és Evans nyerték a ma délelőtti gyorsokat a WRC Safari Rally Kenya futamának vasárnapi első körében. Rovanperä körültekintően vezet, őrzi előnyét.A WRC2 kategória éllovasa a péntek óta betegeskedő Gus Greensmith-influenza szerű tünetei vannak. Lappi hajtásproblémával küzdött az SS16 szakaszon, míg Tänak megforgott ugyanzon a szakaszon. Neuville sem jár jobban, a világbajnoki éllovasnak többször is lassítania kellett, hogy az óriási kövek ellenére célba hozza az autóját. Továbbra is a Rovanperä, Katsuta, Fourmaux a dobogós

Rovanperä így értékelte a mai első kört: Nem volt egyszerű kör, de amikor ilyen óvatosan vezetsz,azt jelenti, hogy időnként többet hibázol. Nagyon trükkös volt, mindenhol sok laza kővel.