Milyen céllal fog versenyezni Lappi Japánban?

25-29 October 2023
Esapekka Lappi
Photographer: Dufour Fabien
Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

Esapekka Lappi (EP) célja, hogy a lehető legjobban zárja szezonját, és a Japán Rallyn első alkalommal a rali világbajnokságon a dobogós helyeinek egyikén  végezzen.

Lappi jövője a Hyundainál továbbra is ismeretlen, mivel a csapat már leigazolta Ott Tanakot és Thierry Neuville-t 2024-re, de Cyril Abiteboul szeretné, ha EP a csapatnál maradna. A finn lenyűgözte a szezon első felében elért eredményeit, hiszen zsinórban három futamon végzett dobogós helyen, míg 2023 második felét pozitívan kezdte, mivel Észtországban sikerült az első háromba bejutnia.

A következő fellépései az i20N-nel azonban nem voltak annyira eredményesek, mivel öt rali során három DNF-je volt, ami kedvezőtlen helyzetbe hozta, hogy a következő szezonra meghosszabbítsa teljes munkaidős programját a koreai csapattal.

Mivel alig egy hét múlva kezdődik a Japán Rally, EP hátrányban van az utolsó WRC-körben, mivel még soha nem versenyzett ott, ami azt jelenti, hogy neki és Janne Fermnek nagyon alaposan át kell tanulmányoznia a videókat és egyéb forrásokat, hogy megfelelő itinert tudjanak készíteni, Jelenleg ez a legfontosabb hiszen a finn sofőrnek nincs tapasztalata, és nem tudja, mire számítson ezeken az aszfaltozott utakon.