WRC 92° Rallye Monte-Carlo 2024 – Péntek

Elfyn Evans (GB) Scott Martin (GB) Of team TOYOTA GAZOO RACING WRT are seen on roadsection during the World Rally Championship Monte-Carlo in Gap, France on 26.January.2024 // Jaanus Ree / Red Bull Content Pool // SI202401260426 // Usage for editorial use only //

A mai nap hat gyorsasági szakaszából hármat nyert Sebastien Ogier és hármat nyert Thierry Neuville. Az összetett élén a Elfyn Evans, aki délelőtti körben mindhárom alkalommal második, a délutáni körben harmadik helyen zárt a gyorsok második teljesítése alkalmával. Az élen 4.5 másodperc az előnye a walesi toyotásnak csapattársa Ogier előtt.

Az RC1 kategória pilótái a délelőtti körre Tänak (3+2 db) és Mikkelsen (4+1 db) kivételével 4 db lágy és 2 db szuperlágy abronccsal vágtak neki a délelőtti körnek.

Izgalmasan alakult Tänak nyitó gyorsa (SS3), miután a szakasz 7.7 kilométerében a pálya mellett találta magát, elakadt de a nézők visszatették az Hyundai i20 Rally1-et és tudta folytatni a szakaszt. Katsuta ugyan ott a rontott, mint Tänak, de a japán toyotás visszatalása a helyes útra több időt vett igénybe.

Thierry Neuville hibájáról szólt az SS4 szakasz. A szakasz egyik jobbosában elveszítette a Hyundai i20 Rally1-es hátsó részét.

Az SS5 szakaszon Ogier duplázott, így az összetett második helyére lépett előre. Az SS4 szakasz után a francia hátránya 21.9 másodperc volt a harmadik helyen, majd az SS5 után a hátránya Evans-sel szemben 10.7 másodpercre apadt. Adrien Fourmaux teljesítményére a szakasz végén többen felkapták a fejüket, ugyanis a 3. helyen teljesítette a szakaszt!

Adrien Fourmaux (FRA) Alexandre Coria (FRA) Of team M-SPORT FORD WORLD RALLY TEAM are seen on roadsection during the World Rally Championship Monte-Carlo in Gap, France on 26.January.2024 // Jaanus Ree / Red Bull Content Pool // SI202401260433 // Usage for editorial use only //

A második kör első gyorsát Neuville nyerte – Remek szakaszunk volt, de nagyon nehezen lehetett eldönteni, hogy a gumikat meddig lehet terhelni. Igyekeztem gyors lenni ami sikerült. Evans és  Ogier összevetésében a különbség már egyszámjegyűre csökkent – 9.7 másodperc.

Seastien Ogier (FRA) Vincent Landais (FRA) Of team TOYOTA GAZOO RACING WRT are seen performing during the World Rally Championship Monte-Carlo in Gap, France on 26.January.2024 // Jaanus Ree / Red Bull Content Pool // SI202401260524 // Usage for editorial use only //

Ogier: Úgy gondolom, hogy a csata most kezdődik csak igazán, amikor egyenlőbbek a feltételek.

A nap két utolsó gyorsán Neuville és Ogier osztoztak. Az összetett élén Evans órizte az előnyét, de Ogier már ott lohol a nyomában. A csapattársak között 8.6 másodperc, majd 4.5 másodperc a különbség az élen a walesi pilóta javára.

Evans: Soha nem lesz könnyebb ez a rali.  Nagyon nehéz volt sötétben. Sok információt kaptam, de nagyon keveset láttam, hogy őszinte legyek csak bíznom kellett bennük. Nagyon nehéz volt olvasni a feltételeket. Nagyon örülök, hogy a mai napot gond nélkül megúsztuk.

Ogier: Sokkal jobban csúszott,mint reggel ,sok sárral. Nehéz volt a rajt, de a rajtpozíciónktól  ez várható volt. Nagyon örülök, hogy sikerült nagyon közel maradnunk. Holnap jó móka vár ránk.

Neuville: Örülök, hogy itt lehetek. Nem sikerült jól a délelőtt, de annál jobb volt a délután. Továbbra is koncentrálnunk kell és holnap jobb munkát kell végeznünk.