Lappi, Ogier, Neuville, Rovanperä

Esapekka Lappi (FIN) and Janne Ferm (FIN) of HYUNDAI SHELL MOBIS WORLD RALLY TEAM are seen performing during the World Rally Championship Italy in Olbia, Italy on June 1, 2023 // Jaanus Ree / Red Bull Content Pool // SI202306010541 // Usage for editorial use only //

A délelőtti körben Ogier és Katsuta – Toyota Yaris Rally1 – nyertek szakaszokat, míg délután ez Lappi-nak, Neuville-nek – Hyundai – majd a záró 49.9 kilométeres gyorson Rovanperä bizonyult a leggyorsabbnak. Az összetett élén pedig Esapekka Lappi áll, aki mindössze 0.1 másodpercnyire volt gyorsabb, mint Sebastien Ogier. A harmadik helyen Thierry Neuville fejezte be a mai versenynapot, amely az időjárási körülmények miatt kőkemény volt.

Rovanperä Toyota 3 3

Lappi: – Nem kellett jobban nyomni, elég lett ez az egy tized!– kacag. “Örülök, hogy a célban lehettünk, elég trükkös szakasz volt, és kaptunk egy bal hátsó defektet is, ami elkezdett egy kicsit zavarni. De itt vagyunk, minden rendben van, és nagyon várjuk a holnapot.”