“Videófalatkázzunk!” – 70° Secto Rally Finland 2021

Idézzük fel a 70° Secto Rally Finland 2021 futamának a legjobb pillanatait. “Videófalatkázzunk” a futam összefoglaló videóinak a segítségével a segítségével!

2021 FIA World Rally Championship / Round 10 / Rally Finland / 28 September – 4th October 2021 // Worldwide Copyright: Toyota Gazoo Racing WRT

Az Elfyn Evans – Scott Martin kettős győzelmével zárult a Secto Rally Finland 2021 futama. Újabb nem skandináv pilóta sikerével zárult az idén hetvenedik születésnapját ünneplő futam. Evans ezzel a sikerével életben tartotta világbajnoki reményeit két futammal a szezon vége előtt. A dobogóra Ott Tänak állhatott fel a Hyundai színeiben először teljesítve a finnországi futamot, míg a harmadik helyet Craig Breen húzta be, aki zsinórban harmadik futamán állhatott fel a dobogóra a Hyundai Motorsport színeiben.

Elfyn Evans – #33 Toyota Yaris WRC  Nagyon különleges érzés, hogy a csapat hazai pályán tudott győzni. Számomra egy nagyon nehéz észt rali után, amely hasonló karakterisztikájú utakon zajlott, jó érzés ez a győzelem, különösen azért, ahogy ezt sikerült elérnünk. A tesztünkön változtattunk néhány dolgot az autón, már pénteken elég korán sikerült nagy önbizalomra szert tennem. Nagyon boldog vagyok, és hálás a csapatnak a sok munkáért.  Ez egy nagyszerű hétvége volt. Szerencsésnek érzem magam, hogy vezethettem ezt az autót ezeken az utakon, a győzelem pedig extrán különleges, mert ez egy pozitív eredmény a bajnokság szempontjából. A pilóták bajnoki címe még mindig távoli számomra, de továbbra is minden versenyen a legjobbunkat fogjuk nyújtani.

Ott Tänak – #8 Hyundai i20 Coupe WRC – Ez volt az első alkalom, hogy ezzel az autóval ezeken a szakaszokon versenyeztem. A Hyundai az előző években nem  szerepelt túl jól ezen a futamon, azonban ezen a hétvégén a verseny nagy részében a szakaszgyőzelmekért és a futamgyőzelemért küzdöttünk. Majdnem sikerült, de most már tudjuk, hogy mire vagyunk képesek. Jövőre tekintve – igaz, egy új koncepciójú autóval – megpróbálunk még jobban teljesíteni.

2021 FIA World Rally Championship
Round 10, Rally Finland
01-03 October 2021
Ott Tanak, Martin Jarveoja, Hyundai i20 Coupe WRC
Photographer: Dufour Fabien
Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

Craig Breen – #43 Hyundai i20 Coupe WRC – Büszke pillanat a dobogón végezni a Finn Ralin, és részese lenni a csapat legjobb eredményének ezen a futamon. Őszintén szólva nem tudom elhinni, hogy három dobogós helyezést sikerült szereztünk egymás után! Ez egy igazán jó hétvége volt számunkra, és minden egyes másodpercét élveztem. Természetesen szerettem volna még egy szintet lépni, és a győzelemért harcolni. Még nem vagyunk azon a szinten, de sokkal jobb, mint ami eddig volt.

Craig Breen, Paul Nagle, WRC, Action during Day 3 of Rally Finland 2021
Photographer: Vincent Thuillier

Sebastien Ogier – #1 Toyota Yaris WRC – A mai nap arról szólt számunkra, hogy megpróbáljunk minél több pontot szerezni a Power Stage-en. Sajnos a szakasz rajtja után volt egy problémánk [leállt a motorja], így nem tudtunk jó időt autózni. Ez nem a mi rallynk volt, de néha ez van. Tovább kell lépnünk. Még mindig jó helyen állunk a bajnokságban, és nagyon várom már Spanyolországot és az aszfaltot. Tudom, hogy ott mit kell tennem. Elfyn nagyon jól teljesített ezen a hétvégén, úgyhogy gratulálok neki.