Szabó Krisztián vezet két előfutam után. Ekström nyerte a Q1-et a WRX-ben.

Mattias Ekström nyerte a Q1-et a németországi Esteringen zajló WRX és ERX S1600, ERX TouringCar futamon, Bakkerud és a tavalyi futamon az év előzését bemutató Sebastien Eriksson előtt. A 22 fős mezőnyben Csucsu a 16. helyen végzett. A futam előtti szabadedzésen Bakkerud volt a leggyorsabb. Fotó: FIAWorldRallycross.com

A Q1 eredményei
A Q1 rajtrácsa
Szabadedzés

Két futam után Szabó Krisztián vezeti a kategóriát! Európa-bajnokunk számára remekül indult a mai nap miután megnyerte a szabadedzést, majd a Q1-ben Linnamann mögött a második helyen zárt. A Q2- ben megnyerte a futamát és Navickas mögött újabb második helyet szerzett és 90 helyezési ponttal vezeti az összetettet.
Kovács Marci első Európa-bajnoki futamán a Q2 után a 12. helyen áll, míg a 23 fős mezőnyben Marton Gergő a 19 pozícióban tanyázik jelenleg. Fotó: Fotó: Rihards Baumanis