Két magyar is döntőbe került Mettetben – EuroRX1. Kárai a harmadik, Koncseg...

Két magyar is döntőbe került Mettetben – EuroRX1. Kárai a harmadik, Koncseg a helyen végzett!

Euro RX1 competitors celebrate during the prize giving ceremony at FIA World Rallycross in Mettet, Belgium on August 6, 2023 // @World / Red Bull Content Pool // SI202308060217 // Usage for editorial use only //

Kárai Tamás a harmadik , míg Koncseg Zoltán a negyedik helyet szerezte meg az ERX1 kategória belgiumi fordulójának döntőjében, Mettetben.

A négy magyar versenyzőből – Benyó Máté, Kárai Tamás, Koncseg Zoltán, Mózer Attila – Kárai Tomi az első elődöntőben a harmadik míg Koncseg Zoli a második elődöntőben a második helyét szerezte meg és így mindketten bekerültek a kategória döntőjébe.

A kategória címvédője a svéd Anton Marklund nyerte a döntőt, a dán Ulrik Linnemann és Kárai Tomi előtt. Koncseg Zoli végzett a negyedik helyen, míg az ötödik helyen a norvég Hans Jøran Østering és végül a hatodik helyet a szintán norvég Sivert Svardal szerzett meg.