Meeke nyert, Tänak vezet, SS3 törölve! – XION Rally Argentina

Neki vágott a mezőny a 39. XION Rally Argentina futamának. Jelenleg az időjárás a legnagyobb talány. Talán jobbra fordul, mert a mai maximum már eléri a 21°C fokot és a a “napok óta tartó sárfesztivál” száradhat. Tavaly Tänak nyert, szerintem idén sem szeretné lejjebb adni!

SS3 Amboy / Yacanto 1 – 29,85 km – TÖRÖLVE!

SS2 Las Bajadas / Villa del Dique 1 – 16.65 km

Kris Meeke nyerte a szakaszt Tänak és Mikkelsen előtt. Az összetettben Tänak ez élen egy nyúlfarknyival Meeke előtt.

Meeke: Mindössze néhány hely, volt, ahol rendben volt minden, a többi része a szakasznak merő sár volt. Igyekeztem könnyedén vezetni, de kis híján csak utas voltam az autóban.

8. Evans/Martin Ford Fiesta WRC +10,2 s

Rajtlista: 1.Neuville, 2.Ogier, 3.Tänak, 4.Evans, 5.Meeke, 6.Lappi, 7.Sordo, 8.Latvala, 9.Suninen, 10.Mikkelsen.

Valamennyi WRC pilóta 5 db közepes keménységű Michelin Pilot Sport abronccsal vágott neki a délelőtti körnek.