Latvala nyerte shakedownt, míg Ogier az SS1-t

A ma délelőtt 3.51 kilométeres Olmeda shakedown szakasz teljesítésével elkezdődött a WRC Rally Italina Saregna 2018 futama. A bemelegítést a Toyota Yaris WRC-vel versenyző Jari-Matti Latvala teljesítette a leggyorsabban – 1:53.9 perc. Mögötte Paddon végzett (+0.8 s), míg a harmadik helyen hármas holtversenyben Neuville, Lappi és Tänak végeztek. A világbajnoki címvédő Sebastien Ogier és Andreas Mikkelsen autója a vezetői oldalon kisebb sérüléseket szenvedett miután sziklával ütköztek.

10.Breen +3.6 s

Az SS1 Ittiri Arena Show – 2.00 km – szakasz volt a 2018-as futam nyitógyorsa, amelyet először 2017-ben teljesített a futam mezőnye. Két autó egyszerre vágott neki az egykori motocross pályának. A mezőny két kört autózott az ugratóval és a “vizesárokkal” is színesített gyorson.
Sebastien Ogier volt a leggyorsabb 2:02.7 perces idővel. Mögötte Andreas Mikkelsen (+0.1 s) és Thierry Neuville (0.7 s) végezetek.

Érdekes volt a csapatok gumiválasztása a nyulfarknyi “motocross pályára” a Citroen és az M-Sport 4 puha, 1 kemény, míg a Hyundai 5 puha abroncson hagyta el a

Ogier: Az a tervem, hogy egy jó hétvégét produkáljunk. Nagyon jól teljesítettünk legutóbb Portugáliában,de pontnélkül zártunk. De! A sebesség nem elég vissza kell térnünk a konzisztens teljesítményhez.