A Latvala – Hänninen kettős nyerte a Mesikämmen Ralli 2021-t

Jari-Matti Latvala bizonyított! Hogy miben? Nem tompította a Toyta Gazoo Racing csapatvezetése pilótai képességeit, miután Juho Hänninen navigálása mellett bizonyultak a leggyorsabbnak a Meskämmen Ralin. Nem mellesleg megnyerte a családi versengését is, hiszen legyőzte a futamon induló édesapját is Jari Latvalát.

A Toyota Gazoo Racing csapatfőnöke a Finn Historic Rally Trophy futamán, mind a négy gyorsasági szakaszán a leggyorsabbnak bizonyult saját Celica GT4-vel. Közel két perces előnnyel nyerte a futamot az Akmäri közelében zajló 53 kilométeres távú havas, jeges futamán.

Ez volt Latvala első versenye, miután tavaly decemberben átvette a gyeplő a japán alakulat élén.

Tökéletes nap volt! Remek téli feltételeink voltak, élvezetes volt a vezetés. Már nagyon hiányzott.

Latvala édesapja Jari is részt vett a futamon. A 11. helyen végzett, szintén egy Celicával. 2004-ben versenyeztek utoljára egymás ellen.

Jari-Matti azt reméli, hogy csapat győzelmi sorozatát folytatni tudják a az Arctic Finland Rally Powered by CapitalBox-on (február 26–28.). Havas, jeges feltételek várják a négy autóval rajthoz álló Toyota csapatot a jövő hétvégén – Ogier, Evans, Rovanperä és Katsuta.