Petter Solberg áll az élen Belgiumban a Q2 után – FIA...

Petter Solberg áll az élen Belgiumban a Q2 után – FIA WRX Mettet Circuit Jules Tacheny

Mattias Ekström – EKS Audi Sport – nyerte a Q2-t, de a két időfutamot követően a kétszeres világbajnok Petter Solberg – PSRX Volkswagen Sweden – áll az élen a FIA World Rallycross Championship harmadik belgiumi futamának első napját követően. Mögötte Ekström, Timmy Hansen, Sebastien Loeb, Johan Kristoffersson és Kevin Hansen a legjobb hat sorrendje. Fotók: FIAWorldRallycross.com

Eredmények WRX

FIA ERX Supercars

Az ERX Supercar kategóriát Cyril Raymond vezeti két győzelemmel a maximális 100 helyezési pontot megszerezve. Mögötte Reinis Nittis és Jean – Baptiste Dubourg a dobogósok szombat este. A legjobb hatban még Anton Marklundot, Andréa Duborgot és Thomas Bryntessont találjuk.

Az első napot legjobb magyarként Csucsu zárta a 17. helyen, míg 19. Kárai Tomi és a 20. helyen Mózer Attilát találjuk a 28 fős mezőnyben
. A Q2-ben a rajt után Kárai Tomi ütközött és nem tudta befejezni futamát, pedig a Q1-ben az elődöntős 11. helyen végzett. Az autó azóta már rendben!