Murván is győzelmet aratott a Korda Racing Volkswagenje

Futamgyőzelemmel foglalta keretbe idei szereplését az Országos Rally Bajnokságban Turán Frigyes és Bagaméri László, a Korda Racing Volkswagen Polojával száguldó páros ráadásképp a power stage-en is nyerni tudott így maximális pontszámmal zárta a 24. TAXI4 Mikulás Rallyt.

A bajnoki címért hajtó Turán – Bagaméri kettős semmit sem bízott a véletlenre a magyar bajnokság idei egyetlen murvás állomásán és már rögtön az első szakaszon elfoglalta az összetett első helyet. A lendületük pedig a folytatásban sem tört meg, a megrendezett hat gyorsasági szakaszból négyet megnyertek, köztük az extra pontokat adó záró szakaszt is, így magabiztos rajt-cél győzelmet arattak a 24. TAXI4 Mikulás Rallyn.

Szintén sikeres szezonzárón van túl a közönségkedvenc Vizelli Károly, aki a murvás versenyen feleségével, Vizelliné Jobbágy Évával állt rajthoz. A „házaspáros” a csaknem 30 R5-ös autó között végül a 12. helyet szerezték meg az ORB értékelésben, amivel a bajnoki ponttáblázaton is beverekedték magukat a TOP 10-be. Szintén sikerrel teljesítette a versenyt Várkonyi Szabolcs és Kerekes József, ők egy Skoda Fabia Rally2 EVO-val az abszolút 19. helyen érkeztek célba.

Hazai pályán szerezte meg első futamgyőzelmét az RC4-es kategóriában ifjabb Fekete László és Begala Tamás, a veszprémi páros ráadásul Turánékhoz hasonlóan maximális pontszámmal zárta a versenynapot, minek köszönhetően nagyot léptek előre a bajnoki ponttáblázaton.

„Gratulálok valamennyi párosunknak, egy nagyon sikeres versennyel tudtuk zárni az idei szezont!” – összegzett Korda Erik a Mikulás Rally végén. „Mindenkinek sikerült megvalósítania azt, amit a versenyt előtt elterveztünk, Friciék a rajttól a célig domináltak a versenyben a Polo-val és nagyon szép győzelemmel zártuk a szezont. Bár még hivatalosan nem lehet tudni, ki nyerte a magyar bajnokságot, de akármi is lesz a vége, had gratulálja Hadik Andráséknak és Turán Friciéknek is, mindketten megérdemelnék a bajnoki címet.

Összességében egyáltalán nem lehetünk elégedetlenek az idei szezonnal, két futamgyőzelmet is tudtunk szerezni és a Vértes Rallyn is csak egy hajszállal maradtunk le az első helytől. Vizelli Karcsi is remek hétvégét és szezont zárt Veszprémben, nagyon értékes tapasztalatokkal szereztek az idei évben, ami jól fog még jönni a későbbiekben. Várkonyi Szabi is elégedetten zárta a ralit, nagyon élvezte a murvás pályákat a Skodával. Emlékezetes lesz az idei Mikulás Rally ifjabb Fekete Laci számára is, hazai pályán szerezték meg a kategóriagyőzelmet és a bajnokság harmadik helyét.

Ha minden jól megy, akkor az idei évben van még egy feladatunk, a Szilveszter Rallyra úgy készülünk, hogy a Mikulás Rallyt látott három R5-ös autót a Hungaroringen is csatába küldjük.”