56. Azores Rallye 2022 – Vasárnap – SS8 – SS14

MEGOSZTÁS

A spanyol Llarena/Fernández kettős nyerte a futamot, miután az utolsó gyorson megelőzték az addigi éllovas Moura/Costa kettőst. “Csodálatos! Teljesen támadásba lendültünk, és a végén sikerült is! Teljesen hihetetlen!”
Remek futammal zárt az MRF Tyres csapat, hiszen Llarena megnyerte a futamot, míg Capadelli a hetedik, Herczig a nyolcadik helyen zárta a portugáliai murvás futamot.

Sajnos a Herczig Patrik – Bán Viktor – Renault Clio Rally5 – páros nem ért célba, miután mechanikai probléma miatt liestek az SS13 szakaszon.

8. Herczig/Bacigál – Škoda Fabia Rally2 evo +3:34,9

Herczig – “Itt vagyunk, és ez nagy dolog a számunkra. Sok mindent megtudtunk a gumikról és a beállításokról, mert az egész hétvégén nem találtunk jó megoldást erre a gumikeverékre és beállításra. De most , a rally végén, azt hiszem, megtaláltuk.”

A Herczig – Bacigál kettős az összetett 9. helyén áll az utolsó előtti gyors után – SS13 – , míg a Herczig – Bán kettős -Renault Clio Rally5 – az SS12 után a 24. helyen áll. Fotó: fiaerc.com

9. Herczig / Bacigál – Škoda Fabia Rally2 evo +3:25.2

Túl vagyunk a záró három gyorsból kettőn, már csak egy szakasz van hátra. A lényege információ Herczigék összett béli kilencedik helyüknek. Az SS12 szakaszt Tempestini, míg a futam leghosszabb szakaszán Efrén Llarena volt a leggorsabb.

Herczig – SS13 – “Újra és nagyon élveztük ezt a szakaszt. Változtattunk a beállításainkon, és az autó határozottan jobb lett, de volt néhány csúszós kanyarunk. Az autó és a gumik jól működnek, szóval nagyon elégedettek vagyunk.”

Herczig – SS12 – “Élveztük. Ültek a beállításaink. Folytatjuk, és alig várjuk, hogy vezethessük Sete Cidades-en.”

SS11 Grupo Marques 2 – 3,12 km

Moura nyerte a mai negyedik szakaszt és az összetettben is továbbra is az élen Efrén Llarena előtt (+14.7 s). Herczig 11. helyen zárta szakaszt, ami megegyezik az összetett helyezésével.

SS10 Sete Cidades 1 – 24,01 km

Ken Torn kiesésével a mögötte álló versenyzők egy helyet javítottak, így Herczigék az összetett 11. helyére léptek előre. A szakaszt Simone Tempestini nyerte.

Herczig: “Tetszett a szakasz Nagy volt a köd a szakasz magasabb régiójában, alig láttunk valamit. Itt vagyunk és nagyon boldogok vagyunk.”

SS9 Feteiras 1 – 7,46 km

A szakaszt az összetett éllovasai a portugal Moura/Costa kettős nyerte 5:44.3 perccel, Efrén Llarena és Bruno Magalhaes előtt. Herczgék továbbra is az összetett 12. helyén állnak.