WRC VODAFONE Rally de Portugal 2017 – SSS1 Lousada – 3.36 km

A 3.36 kilométeres  SS1 Lousada (SSS) szakasszal veszi kezdtét a WRC VODAFONE Rally de Portugal 2017 349.17 kilométeres futama.

21:00 – Östberg és Neuville azonos idővel nyerte a gyorsot!

20:53 – Ogier vs. Latvala. 2:38.1 perccel Ogier nyert! Ogier: A csapat arra törekszik, hogy minél nagyobb esélyem legyen a győzelemre. Azzal számolok, hogy a rajtpozíciónk miatt holnap időt fogok veszíteni. Majd meglátjuk, hogy mit tehetünk!

20:48 – Neuville vs. Meeke. 2:38.6 perccel Neuville volt a gyorsabb. Ez azonos idő Östbergével.
Neuville: Jó hangulatban kezdtük a futamot. Nagyon bízom benne, hogy ilyen lesz végig.

20:43 – Tänak vs Breen – 2:39.4 perccel Breen nyert. Tänak 0.4 másodperccel kapott ki… széles volt az utolsó kanyar!

20:39 – Sordo vs. Hanninen. A mai shakedown győztes a pályán… 2:37.1 perccel Sordo győzött.
Sordo: Ez egy remek szakasz volt. Holnap több nehezebb gyors vár ránk, de a nézők számára ez jó móka volt!”

20:33 – Evans  vs. Lefebvre. 2:38.1 perccel Evans volt a gyorsabb!

20:28 – Paddon vs. Östberg. Östberg nem Michelin hanem DMACK abroncsokon versenyez. Östberg áll az élen! Mindössze 0.1 másodperc döntött a norvég pilóta javára, akinek az ideje 2:36.6 perc volt.

Östberg: Ez szoros volt. Láttam, hogy az első kör után nagyon a nyomomban van. A második körben erősebben nyomtam.  Elkövettem több kisebb hibát, de az időmmel elégedett vagyok.

20:23 – Lappi vs. Al Qassimi. Lappi első futama a Toyota Yaris WRC-vel, míg Al Qassimi a négyfős Citroen armada egyik C3WRC-ben. Lappi 2:39.2 perccel gyorsabb volt, mint Mikkelsen.

Lappi: Ez a tökéletes helyszín a bemutatkozásomnak, két évvel ezelőtt itt mutatkoztam be egy R5-sel. Nem voltam ideges, csak az általános izgalmat éreztem. Hat hónapja erre vártam! Jelentem készen állok! Meg kell találnunk a sebességünket a futamon és a szezon alatt is.

20:19 – 2:50.7 másodperccel Prokop nyert Gorban előtt. A cseh pilóta ideje 2:43.2 perc.

20:17 -Az első igazi erőpróbát követően Mikkelsen vezet 2:40.4 másodperccel. Mögötte +1.6 másodperccel Suninen. “Minden rendben ! Igaz nem volt tökéletes , de elég jól indult a rally” – nyilatkozta az első körben hibázó Suninen.