Újra versenyben! – HIDEG RALLY TEAM – 8. INA Rally Kumrovec 2019

8. Rally Kumrovec 2019.

Újra versenyben!

HIDEG RALLY TEAM – 8. INA Rally Kumrovec 2019, 2019. március 1-2.

Hideg Krisztián – Kerék István, Skoda Fabia R5

Március első napjaiban elrajtolt a 2019-es horvát rallybajnokság. A szezonnyitó Kumrovec Rally nevezői között ismét ott volt Hideg Krisztián és Kerék István is. Habár ők eredetileg ezt nem így tervezték… Most mégis úgy döntöttek, hogy 2019-ben folytatják a versenyzést, és megvédik a tavaly, abszolút horvát bajnoki címüket.

Hideg Krisztián: Habár nem terveztünk versenyzést idénre, mégsem tudtunk ellenállni a benzingőznek. 2019-ben ugyancsak a horvát bajnokság állandó szereplői leszünk, és szeretnénk megvédeni a tavaly megszerzett bajnoki címünket. Ennek első lépése a március 1-2-ai Kumrovec Rally volt.

Nagyon vártam már a szezonnyitót, ugyanis erre az évre már más pályákat jelöltek ki a futamra. Sajnos az influenza engem pont ekkora ért el igazán, de ennek ellenére egészen jól kezdtünk. A péntek esti, 2. gyorson azonban nem jött ki szerencsésen a lépés, hiszen egy padkával való ütközés után elhagytuk a komplett jobb hátsó futóművet. A szerviz előtt azonban le a kalappal: mindent megtettek azért, hogy folytatni tudjuk a versenyt, és másnap ismét egy tökéletes autóval állhattunk rajthoz.

A szombati első gyorson jó időt mentünk, Neubauert is meg tudtuk előzni, de ezután valami elcsúszott… Nem feküdt a következő gyors, és azt hiszem, el is engedtem ott a futamot. Olyan sok hátrányt gyűjtöttünk össze az esti gyorson bekövetkezett manőver miatt, hogy nem sok esélyünk volt már a javításra, feleslegesen pedig nem szerettünk volna kockáztatni. Végül az abszolút 4. helyen végeztünk, de a horvát értékelésben így is a miénk lett a győzelem.

Ez úton is szeretnék külön gratulálni Kovács Antinak, hogy sikerült felállnia a dobogó harmadik fokára. Nagyon ügyesen és gyorsan mentek, öröm volt nézni!

Kerék István: Nagyon vártuk már mind a ketten, hogy újra versenyautóba ülhessünk. Egy igazán szuperül felkészített kocsit kaptunk a Botka Rally Teamtől, az első perctől ráéreztünk a ritmusára. A bemelegítés nagyon jól sikerült, a leggyorsabbak tudtunk lenni a shakedownon, a versenyen azonban sajnos hullámzó volt a teljesítményünk.

Míg az egyik szakaszon versenyképesek voltunk, addig a másikon eléggé le voltunk maradva. Úgy érzem, hogy ennél sokkal jobban fel kell majd dolgoznunk a pályákat a következő futamokon, mert ez így nem lesz elég ahhoz, hogy újabb bajnoki címet ünnepelhessünk a szezon végén. Különös tekintettel arra, hogy idén már párhuzamosan nyílt és zárt bajnokságot egyaránt hirdettek, így nem csak horvát bajnokok lehetnénk sikeres szereplés esetén, hanem a CEZ nemzetközi értékelésben is lehetne esélyünk.

Azon leszünk, hogy sokkal alaposabban felkészüljünk a bajnoki fordulókra, aminek első lépése a május 3-4-ei Opatija Rallye lesz.

Partnereinknek köszönjük az együttműködést: Laurel Kft., Richmond Logistics, Hotel Parlament, Hotel Palazzo Zichy, Patócs Autóház Kft., Metálkontakt Kft., Firebox Kft., C-Service Kft., Sky-Tools, Dornhof Nagy Und Partner Kft., Nagy József Auditor, Aktív Tours Kft., Continental Travel Kft., Aszú Étterem, Vázterv Mérnök Iroda Kft., Continental Group Kft., SRT Kft., Ventosus Kft., Moltech, Euroll Kft., HNN Projekt

Sajtófőnök: Horváth Judit – Tel.: 30/533-9099; E-mail: sajto.hidegrallyteam@gmail.com