SS1 SSS Karlstad 1 – 1.90 km – WRC 67. Svéd Rally...

SS1 SSS Karlstad 1 – 1.90 km – WRC 67. Svéd Rally 2019

Thierry Neuville győzelmével zárult a délelőtti shakedown. A Hyundai Motorsport belga pilótája mögött Ott Tanak végzett, míg a harmadik helyen Sebastien Ogier végzett. A második és a hatodik hely között, mindössze 0.6 másodperc döntött.

SS1 SSS Karlstad 1 – 1.90 km – 20:08 ó

A futam állása a szakaszt követően:

1:34.9 p NeuvilleTrükkös hétvége előtt állunk. Holnap a második helyen leszünk a szakaszokon,így nem kizárt, hogy remek feltételek várnak majd ránk. A kocsiban remekül érzem magam, ami nagyon fontos. Abban bízom, hogy sok pontért tudunk majd harcolni.
1:35.7 p Ogier
1:36.0 p Mikkelsen Ez egyben volt. Nehezek voltak a feltételek, de az időnk rendben volt és tiszta volt a gyors
1:36.8 p Tänak
1:36.9 p Latvala Most pihenni szeretnék. Elkezdtük a futamunkat. Volt rajtam egy kis nyomás, hogy teljesítsük a szakaszt.Most már a futam akcióira öszpontosítok.
1:37 6 p Suninen
1:37.9 p Lappi – Nem változott a megközelítésem a Monte óta, tanulunk aztán meglátjuk, hogy az mire lesz elég.
1:39.0 p – Grönholm – Igen, igen, igen ez rendben van, de megütöttük az autót, ütköztünk egy nagy gumival és most gond van a kormányközéppel. Kicsit aggódtam, de rendben van minden.
1:39.3 p Meeke – Nem volt valami szórakoztató, de a holnapi norvég gyorsok biztos, hogy jobbak lesznek.
1:39.3 p Pietarien
1:39.7 p Tidemand
1:39.7 p Evans
1:39.9 p Östberg
1:40.3 p Rovanperä
1:40.9 p Loeb Ilyen körülmények között nehezen vezethető az autó. Alig tudtam a nyomvályúban maradni.