6:04.3 p – Meeke

17:28 – Suninen reflektorai “mozgásban” vannak.
17:28 – Latvala a hófalban!

SS7 Röjden 2 – 18.10 km

Latvala nyerte a gyorsot Loeb-bel azonos időt autózva. Mindkettőjük neve mellé 8:46.1 perc került. Mögöttük az éllovas Suninen végzett 0.7 másodperccel lemaradva. Suninen és Latvala között 5. másodperc a különbség.

Fotó: TGR World Rally Team

Latvala: Mindent megtettem, amire képes voltam ezen a szakaszon. Többre nem lettem volna képes. A szakasz kemény volt a sok murva miatt. Nagyon elégedett vagyok a teljesítményemmel.
Loeb: Mindent beleadtam. Vannak olyan gyorsok, amelyeken a rajtpozíció miatt nyerhetsz, ezért igyekeztem most, ahogy csak tudtam.

Fotó: Teemu Suninen Racing

Suninen: Nem kockáztattunk, kicsit óvatosabbak voltunk. Úgy tűnik gyorsabbnak kell lennünk, de az nagy rizikóval jár. Jó érzés, hogy vezetjük a futamot, de a legfontosabb kérdés, hogy miképpen tudjuk azt befejezni.

SS6 Svullrya 2 – 24.88 km

Ogier versenyének úgy néz ki, hogy vége! Hófalban a világbajnok, orral befelé! Az egyik gyors jobbosban sok volt… A baleset a szakasz 16.1 kilométerében történt, ahol nincsenek nézők!

Suninen nyerte a szakaszt és átvette a vezetést az összetettben is! Jó ezt hallani. Voltak nagy pillanataink, de a lényeg az, hogy célba érjünk!

SS5 Hof-Finnskog 2 – 21.26 km

Neuville kétszer is megforgott a szakaszon – Ez most már nem havas futam, hanem inkább murvás. Megütöttem az autót – bal eleje – a hófalban és megforogtunk.

A szakaszt Elfyn Evans nyerte Latvala és Suninen előtt. Tidemand a negyedik helyre hozta be a Fiestát! Ogier a 11. helyen, míg Nuville a hibájának köszönhetően a 19. helyen finiselt a szakaszon! Az összetettben a futam négyszeres győztese Jari-Matti Latvala  vezet.

Evans: Nagyon nehéz volt. Néhány helyen nagyszerű a tapadás, míg a következő helyen gyakorlatilag nincs semmi. Megjósolhatatlan, hogy mi lesz a következő pillanatban.

A futam állása az SS4 után:

67. Svéd Rally SS2 – SS4

SS4 Röjden 1 – 18.10 km – 09:59 ó

A délelőtti zárógyorsot ismét Tänak nyerte. Tänak 5.5 másodperccel vezet Suninen és 5.6 másodperccel csapattársa Latvala előtt. Tidemandnak motorproblémái voltak. Mikkelsen defektre gyanakodott, miután az autó bal elején megtörte a légterelőt. Magic Marcus befejezte, miután a Toyota megpihent a fák között.

Tänak: A feltételek valóban jók, így a legjobbat kell kihoznunk belőle. A második hurok teljesen más lesz.

SS3 Svullrya 1 – 24.88 km – 09:08 ó

Az M-Sport finn pilótája Teemu Suninen gyerte a gyorsot 12:47.0 perccel. Tanak 1.1 másodperccel, míg Neuville 1.5 másodpercet kapott míg a takarító Ogier +7.5 másodpercet kapott Suninentől . Az össztettben Tänak továbbra is az élen. A második pozícióban Suninen +3.5 s, a harmadik Neuville +4.2, a negyedik helyre fellépett Latvala +5.4 s, míg Ogier a másodikról az ötödikre esett vissza +9.4 s.

Suninen: Nagyon elégedett voltam a vezetésemmel. Itt-ott nagyon szélesek voltak a vonalak. Nem vagyok benne biztos, hogy az első és a hátsó lökhárítónk meg vannak e egyáltalán.

Nem sokkal a cél előtt Grönholm piruettezett egyet, de hamar érkezett a segítség és Magic Marcus folytathatta!

SS2 Hof-Finnskog – 21.26 km – 07:55 ó

Ott Tänak nyerte – 10:09.1 perc – a gyorsot Suninen (+3.8 s) és Latvala (+4.0 s) előtt. A legjobb hatba még Ogier (+4.1 s), Neuville (+5.7 s) és Lappi (+7.9 s) fértek be. Az összetettben Tänak átvette a vezetést – 11:45.9 p – Ogier (+3.0 s) és Neuville (+3.8 s) előtt.

Tänak: Igazán remek volt a tapadás, néhány latyakos rész kivételével. Összességében elégedett voltam a tapadással, jól sikerült a gyorsunk.

Gumiválasztás: Mikkelsen 6 db, míg a többi pilóta 5 db 384 db wolfram szegescset tartalmazó  X-Ice North 3 abronccsal vágott neki a mai  “norvég” napnak.

Rajtlista: 1.Ogier, 2.Neuville, 3.Tänak, 4.Meeke, 5.Loeb, 6.Latvala, 7.Suninen, 8.Tidemand, 9.Mikkelsen, 10.Lappi, 11.Evans, 12.Grönholm.