Q1 – RX1 kategória – SWECON World RX of Sweden 2021

Kriszti�n SZAB� of World RX at FIA World Rallycross Championship in Barcelona, Spain on 24 July, 2021 // SI202107260504 // Usage for editorial use only //

A kategória két futamból fog állni, két magyarral. Nézzük a részleteket!

Johan KRISTOFFERSSON (SWE) of team KYB EKS JC , Timo SCHEIDER (DEU) of team ALL-INKL.COM M�nnich Motorsport is seen performing during the World RX Spain in Barcelona on 21.07.2021 // SI202107230353 // Usage for editorial use only //

Johan Kristoffersson nyert a futamot Timmy Hansen és Niclas Hansen előtt. Szabó Krisztián a hatodik, míg Mózer Attila a kilencedik helyen zárt.

1.futam – Timmy Hansen, Juha Rytkönen, Mözer Attila, Johan Kristoffersson, Kevin Hansen

A világbajnok szezációsan rajtolt és remek jóker taktikájának köszönhetően végig megőrizte az első helyet, miközben mindkét Hansen megfutotta a verseny legyorsabb köreit. Kevés volt, mert Kristoffersson annyival volt gyorsabb a jókerén, hogy megőrizte az előnyét és nyerte a futamot. Mózer megelőzte a defektet kapó Rytkönent (DNF) és negyedik lett.

2. futam – Ide, Abbring, Szabó, Grönholm, Hedström

Hedström körbe autózta a mezőnyt. Abbringtől köszöntünk el hamar, miután lefulladt a jóker második felében. Grönhol, Hedström és Szabó küzdöttek az élen. Mivel Hedströmés Szabó egyszerre jókereztek, ebben a sorrendben a kérdés az volt, hogy Grönholm mire lesz képes. Niclas az élen hozta be a Hyundai i20 Supercart, Hedström és Szabó előtt.

Attila M�ZER of World RX at FIA World Rallycross Championship in Barcelona, Spain on 24 July, 2021 // SI202107250046 // Usage for editorial use only //