Marklund dupla a Q2 után, a magyarok még mindig elődöntősök

Tam�s K�RAI of World RX at FIA World Rallycross Championship in Barcelona, Spain on 24 July, 202 // SI202107260459 // Usage for editorial use only //

Q2 / EuroRX1 – Höljes,SWECON World RX of Sweden 2021

Marklund duplázott, és a Q2 után is a leggyorsabb volt az Euro RX1 kategóriában.

1.futam

A zöld lámpák kigyulladását követően Baumanis kilőtt… a legjobban rajtolt. Svadaal autója kigyulladt  és a jóker utáni szakaszon balra félre kellett állnia (DNF). A joker igazi csatát hozott Baumanis és Pleskovas között a második körben, amiből Baumanis jött ki jobban. Pleskovas ütközött Svadaal VW-vel, majd harmadik lett. A második helyet Lambec szerezte meg.

Baumanis ideje 3:07.181 perc lett

2. futam győztese Romuald Dalaunay lett, ideje 3: 08,428 p

3. futam Kárai Tomiért szoríthatunk!

Egy izgalmas és helyezkedős rajt után Tomi a második helyen jött el, Pailler mögött. Taktikus versenyzéssel Tomi hozta a második helyet Pailler mögött,

Pailler 3:03.238
Kárai 3:05.105

4. futam Csucsu következik!

Bakkerudé a legjobb rajt. Az atók torta cikkeknként fordultak rá a középen jövő Csucsura. Majd Bekkerud jött el elsőként. Bakkerud 43.827 másodperccel a leggyorsabb kört autózott. 3:00.693 perccel Bakkerudé a legjobb idő. Csucsu végül az ötödik helyen jött meg 3:05.500 perces idővel.

5. futam – a Q1 legjobbjai állnak a rajtrácson.

Bryntessont és Marklundot alaposan bezárták a többiek, Pailler, Douborg és J.P. Douborg az élen. Marklund szenzációs utolsó körrel nyerte a futamot, Pailler és Bryntesson előtt 2: 59.712 perccel.

Kárai a 11. időt autózta, míg Csucsu a 12. helyen finiselt.

A Q2 után Csucsu a 10, míg Kárai a 12. helyen áll.