17-20 May 2018
Action
Photographer: Helena El Mokni
Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

A mezőny gyakorlatilag három részre szakadt a délutáni körre. Az első öt pilóta még versenyben van egymással a lehető legjobb pozícióért. A többiek már nagyon messze vannak az élmezőnytől, vagy korábbi hibáikért drágán fizetve Rallye2-vel visszatérve a Power Stage-re gyúrva igyekeznek pontot, pontokat menteni. Neuville kontroll alatt zajlott a mai nap is, amely végén szűk negyven másodperccel vezt Evans előtt.

SS13 – Vieira do Minho 2 – 17.5 km
A Rally2-vel visszatérő Latvala nyerte délelőtt a nyitószakaszt 10:52.2 perces idővel. A szakaszon Evans volt a leggyorsabb délelőtt 13:35.0 perccel.

SS14 – Cabeceiras de Basto 2 – 22.22 km
Evans nyerte a gyorsot délelőtt és délután is. Evans 10:48.6 perccel bizonyult a leggyorsabbnak délután, 6.3 másodperccel volt gyorsabb, mint Neuville. Több helyen is meglepetést okoztak a pilótáknak a feltételek változatossága. Egy, két fékúton az esőt követőn a nedves részeken, volt meglepetés.

A szakasz történései:

A rali leghosszabb szakasz következik ma már másodszor. A mai első körben Neuville nyerte a gyorsot 24.56.8 perccel. A szakasz 31. kilométerében dobta el Kris Meeke a Citroent.

Ogier: Igen kemény munka volt ez. Mindenki tudja, hogy milyen az, amikor a semmiért harcolsz, ami egyáltalán nem szórakoztató. Ma délután következetesek voltunk, több pozitív pillanatunk volt.
Neuville: Tudtam, hogy újra képes vagyok arra, ilyen különbséggel , hibátlan teljesítménnyel, jó szakasz eredménnyel átjönni. Néhány nedves kanyarban láttam, néhány érdekes nyomot. Korán fékeztem és szűken.
Lappi: Attól tartok, hogy nem volt ez a teljesítmény arra, hogy nyomást tudjak gyakorolni az előttem futókra. Gyakorlatilag bealudtam a délután. Sok időt veszítettem, így nem lehet.
Suninen: Nem ez volt a legjobb szakaszom, az autó egyensúlyával küzdöttem a puha és kemény . Meg kell tanulnom vezetni az autót ilyen körülmények között.