Két magyar egység elődöntős a FIA ERX S1600 kategóriában

A svédországi Höljesben zajló rallycross világbajnoki és európa bajnoki futamai közül az egyik kategória küzdelmei a mai délután már be is fejeződtek. Az ERX S1600 kategória mind a négy időfutamon túl van a mezőny. Fotó: Zsolt Szíjj / Facebook

Timur Shigaboutdinov nyerte 192 helyezési ponttal a kategóriát a négy időfutamot követően. Baumanis (180 p) és Leppihalme (163 p) kerültek dobogós pozíciókba.

Szabó Krisztián (139 p) a nyolcadik helyet szerezte meg, míg Marton Gergely (136 p) a tizedik helyen végzett a kavlifikációs futamokat követően. Így mindkét magyar pilóta a második elődöntő második és harmadik sorából vágnak neki az elődöntő futamának.

Szijj Zsolt 107 ponttal a 18. helyen zárt, mindössze három helyezési ponttal lemaradva a bajnoki 1 pontot érő 16. helytől.

Mindhárom magyar egység eredményéhez gratulálunk! HAJRÁ Magyarok!