FIA WRX 6. futam – Höljes – “The Magic Weekend” – Q1

Hamarosan kezdődik a FIA EuroRX és WRX kategóriájának első előfutama – Q1. Csucsuért a második, Kárai Tomiért a harmadik, míg Mózer Attilláért az ötödik futamban szurkolhatunk. Kárai Tomi az egyes pályáról – P1 Pole -, míg Csucsu és Mózer “felügyelő” középról a P3-ból vág neki a höljesi első négy körnek.

Fotó: MNASZ Facebook

12:06 – Tovább melegszik a pálya! Már 18.9 °C fokot mutatnak a hőmérők.
12:00 – A pálya hőmérséklete már 17.8 °C fokos
11:50 – Gyönyörű napsütés 16.1°C mutató hőmérők. A pálya száraz és 15.6 °c fokos.

FIA ERX Supercar Q1

C. Raymond nyerte a Q1-et – Eredmények

FIA ERX Supercar Q1 rajtrácsa

1. futam: Lucas Walfridson nyert 3:00.569 perccel.
2. futam: Csucsuért szoríthatunk! 12:06 óra a rajtidő. Bryntesson rajtol a legjobban, mögötte Csucsu. Az első kör után 0.983 s a különbség. A másodiok után már 1.997 s. Csucsu visszacsúszott az utolsó ötödik pozícióba.2:57.381 perccel Bryntesson nyert. Csucsu DNF.

3. futam: Kárai Tomiék következnek! A pálya már 20°C fokos! Szűk félóra alatt 5 °C fokot emelkedett a pálya hőmérséklete. Tomi a rajt után azonnal jókerezett. Jelenleg a negyedik. Hedström, Tohill, Nitiss, Tomi a sorrend. A második körben Tohill jókerezett és visszajött Tomi elé. Tomi megelőzte Tohill és feljött a 3. helyre. Hedström nyert 2:58. 481 perccel. Tomi 3:02.319 percével jelenleg a 6. helyen áll,
4. futam: 2:57.507 perccel K. Larsen nyerte a futamot.
5. futam:Tovább melegszik! 22.2 °C. Mózer Attila a rajtután azonnal jókerezett. Így jelenleg az ötödik. Ezzel a tempóval a negyedik helyre lehet esélye Attilának. Sajnos Fucik gyorsabban jókerezett és megtartotta a negyedik helyét, de Mózer felúgyelő előzött! 2:57.996 perccel Marklund nyert!
6. futam: 2:57.228 perccel Raymond bizonyult a leggyorsabbnak!

Számításam szerint elődöntős pozícióban finiselt Kárai! A 11. helyen ért célba! A 30 fős mezőnyben a 24. helyen zárt Mózer Attila, míg Csucsu a 29. helyen zárta az első kvalifikációs futamot.

FIA WRX Supercar Q1

Eredmények

FIA WRX Q1 rajtrácsa

A második futamban P. Solberget, Bakkerudot, Loeböt és Ekströmöt láthatjuk majd! Az akár előre hozott döntőnek is megfelelne! A P1-ből – Pole – a kétszeres norvég világbajnok fog majd rajtolni.

1. futam: Kevin Erksson nyert 2:57.706 perccel! Sokáig Niclas Grönhol állt az élen, de “lelassult” és Chicherit is megelőzte.
2. futam: Solberg remek rajtott vett, Ekströn és Bakkerud jókereztek. Solberg, Loeb, Bakkerud, Ekström a sorrend az első kört követően a sorrend. Solbergnek remek a sebessége. Loeb és Bakkerud és esetleg Ekström is csatázhatnak egyet a 2. helyért. Loeb is letudta a jókert a 3. körben. Mindjárt kiderül minden! Marad e minden a korábbi sorrend szerint? Nem! 2:52.903 perccel Bakkerud nyert! Ekström , Loeb és P. Solberg előtt! Solberg a jókerjén hibázott!