Dakar 2019 – Stage 3 – San Juan de Marcona > Arequipa...

Dakar 2019 – Stage 3 – San Juan de Marcona > Arequipa – 798 km l 331 km

Fotó: Antonin Vincent / DPPI

A San Juan de Marcona > Arequipa közötti 798 kilométeres szelektíven, Mr. Dakar, Stephan Peterhansel szerint a perui szakaszok kvintesszenciája volt a mai szakasz. Komoly nevek kerültek bajba, lassan rostálja a mezőnyt a perui futam nehézségei.

Motoros kategória

A kategória mai szelektívjét a yamahás De Soultrait nyerte Quintanilla és Benavides előtt, A tegnapi szakaszgyőztes Walkner bő 23 perces hátrányban ért célba. Az összetettet a Husqvarna pilótája Quintanilla vezeti, Walkner a 8. helyre esett vissza. A nap vesztese Barreda Bort volt, aki a szakaszon a nagy ködben hibázott és fel kellett adnia a verseny, miután egy szakadékba csúszott.

3.Gustavo Gallego +10:50 p

A kategória mai küzdelmeit az argentín Jeremias Gonzales Ferioli nyerte, honfitársa és az első két szsakaszt nyerő Nicolas Cavigliasso előtt. Az összetettben Cavigliasso vezet Gonzales Ferioli és Gallego előtt.

Dakar 2019 Stage 3 összetett – Quad kategória

1. Nicolas Cavigliasso 10:57:12 ó
2. Jeremias Gonzales Ferioli +29:52 p
3. Gustavo Gallego +30:20 p

SXS kategória

A kategória mai küzdelmeit a Gerard Farres Guell / Daniel Oliveras Carreras kettős nyerte 4:35:58 órás teljesítménnyel, míg az összetettben a Francisco Lopez Contador/Alvaro Juan Leon Quintanilla kettős vezet.

1. Francisco Lopez Contador/Alvaro Juan Leon Quintanilla 10:00:28 ó
2. Gerard Farres Guell / Daniel Oliveras Carreras +3:24 p
3. Sergej Kariakin / Anton Vlasiuk +8:06 p

Kamionos kategória:

A kategória mai küzdelmeit Andrej Karginov nyerte a mai szakaszt Frederico Villagra az márkatársa Dimitrij Sotnikov előtt.

1. Eduard Nikolaev 9:37:46 ó
2. Frederico Villagra +5:17 p
3. Dimitrij Sotnikov +8:46 p