A hétvégén elkezdődik a rallycross szezon Kiss Pál Tamás számára

Alig egy héttel az autóbemutató után máris éles versenyben lesz a magyar rallycross bajnok Kiss Pál Tamás és az új Peugeot 208 WRX. A magyar bajnokság első futamát újra a Szlovákiaringen rendezik, Kiss Pál Tamás pedig jó emlékekkel utazik a versenyre, hiszen tavaly hibátlan teljesítményt nyújtott a versenyen. Megnyerte mindhárom előfutamot, majd a középdöntőben is első lett a futamában, és végül a döntőben sem tudták megszorongatni az ellenfelek.

„Egészen más lesz az idei verseny, mert most egy összeszokott csapattal indulunk. Egy évvel ezelőtt, új volt az autó, új volt a szervízcsapat, új volt a szervizkamionunk, és emiatt ott volt bennem némi izgalom, hogy vajon, hogy sikerül a verseny. Szerencsére álomszerűen alakult az a hétvége, és adott egy komoly lendületet a 2016-os évre. Most sokkal alaposabban fel tudtunk készülni, ebben nagyon sokat segített a Peugeot támogatása. Túl vagyunk az első teszten is, és magam is meglepődtem, hogy az új fejlesztésekkel mennyit fejlődött az autó. Mindenképpen szeretném megnyerni a hétvégi versenyt, és azt hiszem ehhez minden feltétel adott.”

A SPEEDBOX Racing Team a téli felkészülés során teljesen újjáépítette a Peugeot 208 WRX-et, az elérhető legfrissebb specifikációjú a 600 lóerős motor, új az elektronika, a gátlók, és a hajtáslánc is felújított. A karosszéria súlyából is sokat faragott a csapat, és a cockpit berendezését is a versenyzőhöz igazították.

Fontos változás a csapat életében, hogy 2017-ben a Peugeot magyarországi importőre is Kiss Pál Tamás mögé állt, így a tavalyi támogatók mellé felkerültek a Peugeot feliratok is az autóra. Ezzel a támogatói háttérrel a csapat még szorosabbá tudta fűzni kapcsolatát a világbajnokságon a gyári autókkal induló Hansen Teammel.

A diósförgepatonyi Szlovákiaring rallycross nyomvonala 1496 méter hosszú, joker körrel 1524 méter. A szabályoknak megfelelően 66% aszfalt, 34% murva. A Supercars kategóriában az első előfutamot szombaton 13:00 órakor indítják. A második és harmadik előfutamot vasárnap 8:00-kor és 9:30-kor rendezik, majd 13:00 órától a középdöntők, 15:15-től pedig a döntő következik.