Evans 4/4 délelőtt – Secto Rally Finland 2023

Elfyn Evans (GB) Scott Martin (GB) Of team TOYOTA GAZOO RACING WRT are seen performing during the World Rally Championship Finland in Jyvasküla, Finland on 4 August, 2023 // Jaanus Ree / Red Bull Content Pool // SI202308040195 // Usage for editorial use only //

Mind a négy mai szakaszt az Elfyn Evans /Scott Martin-TGR Yaris Rally1 Hybrid – páros nyerte a reggeli 6.9 másodperces előnyüket a mai első kör végére 17.7 másodpercesre növelték Thierrry Neuville előtt. Takamoto katsuta az SS11 szakaszt követően 11.6 másodperc előnyben állt a harmadik helyen Teemu Suninen előtt, azonban az SS12 szakaszon megforgott és helyet cserélt finn ellenfelével (+2.2 s). Az SS14 végére Katsuta 1.1 másodpercre csökkentette hátrányát. Az ötödik helyen áll Latvala légürestérben autózik. A 6-8. helyen három WRC2 kategóriájú pilóta harcol az éllovasi pozícióért, jelenleg Huttunen, Pajari, Solberg sorrendben.

Elfyn Evans – A négyből négy szakaszon volt a leggyorsabb, a walesi toyotás. Tökéletes reggel volt számára.
“Még mindig elég kicsi a különbség,messze még a futam vége. Folytatnunk kell ezt a ritmust,jó érzés így vezetni, és ha a teljesítmény elég jó, akkor folytatnunk kell.”