WRC Rally Italia Sardegna 2018 – Ogier vs. Neuville

Hét gyors – 145.14 km – és óriási csata a futamgyőzelemért. Ogier vs. Neuville a világbajnoki címért. Ki hogyan taktikázik, milyen stratégiát fog követni? Hamarosan kiderül!

2018 FIA World Rally Championship
Round 07 Rally Italia Sardegna
07-10 June 2018
Photographer: Fabien Dufour
Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

SS12 – Monte Lerno 1 – 28.89 km

Neuville nyerte a szakaszt és 4.9 másodpercre megközelítette a világbajnoki címvédő Ogiert.

10. T. Suninen +13: 44.6 p

Ogier: Jó kérdés, hogy mi is történt?  Valószínűleg a ritmusunk nem volt rossz. A szakasz vége felé túl sokszor voltam túl kormányzott. Délután ettől sokkal többet kell majd tennünk.

Neuville: Jó szakaszunk volt, de semmivel nem különbözött az előzőtől. Nagyon durva a felszín, igyekszünk folytatni a jó teljesítményünket és értékes pontokat gyűjteni a csapatnak is a bajnokságban. Hogy mi lesz a délutáni stratégiánk? Nem tudom.

SS11 – Monti DiAla’1 – 28.53 km

Sebastien Ogier nyerte  szakaszt – 16:38.9 p –  Neuville és Mikkelsen előtt. A világbajnoki címvédő francia 19.5 másodpercre növelte az előnyét Neuville előtt az összetettben. A harmadik helyen álló Latvala már 49 másodpercre van Ogiertől.

SS10 – Coiluna – Loelle 1 – 14.95 km

A Rallye 2-vel visszatérő Ott Tanak volt a leggyorsabb, a mai nyitó gyorson, megelőzve a két éllovast. Neuville 1.2 másodperccel volt gyorsabb Ogiernél. Az összetettben 17. 7 másodperc a különbség.

NeuvilleIgyekeztem, de a feltételek igen bonyolultak, több helyen nagy tócsák vannak. Megpróbáltunk a szakaszon maradni és minél gyorsabban menni.

Ogier:  A futam ezen pontján túl korai lenne bármit is mondani. Nem voltam elég éles, a mai első szakaszon.

Gumiválasztás: Østberg és Neuville: 5 puha, Breen és Mikkelsen: 6 puha M-Sport Ford, Paddon és Latvala: 4 puha és 1 kemény Tänak: 3 kemény és 2 lágy Lappi: 5 puha és 1 kemény

Rajtlista: 1. Evans 2. Breen 3. Paddon 4. Østberg 5. Lappi 6. Latvala 7. Neuville 8. Ogier 9. Tänak 10. Suninen 11. Mikkelsen