WRC Dayinsure Wales Rally – Evans az élen! Ogier lesz e ötszörös...

WRC Dayinsure Wales Rally – Evans az élen! Ogier lesz e ötszörös világbajnok?

Négy gyorsasági szakasz van hátra a WRC Dayinsure Wales Rally GB futamából. Indulhat a matek Ogier, Tänak és Neuville összevetésben. A tét a világbajnoki cím! Ogier 198, Tänak 161, Neuville 160 pont. Fotó:

A mai rajtlista: 1.Al Qassimi, 2. Sordo, 3. Lappi, 4. Paddon, 5. Meeke, 6. Tänak, 7. Mikkelsen, 8. Latvala, 9. Neuville, 10. Ogier, 11. Evans

11. Mikkelsen 52 p

? #WalesRallyGB final result: 1. Evans, 2. Neuville +37.3s, 3. OGIER +45.2s, 4. Mikkelsen +49.8s, 5. Latvala +50.3s, 6. Tänak +1’02.3 #WRGB

?? Mikkelsen

Evans megnyerte a futamot! Richard Burns 2000-es győzelme után nyert újra brit pilóta Wales Rallyt!

Ogier a célban! A Sebastien Ogier – Julien Ingrassia kettős ötszörös világbajnok! Gratulálunk!

4:01.2 perccel Neuville nyerte a futam zárógyorsát és az azért járó 5 pluszpontot.
4:02.7 perccel Meeke a leggyorsabb eddig!

Tänak célba érkezését követően az M-Sport megszerezte a konstruktőri világbajnoki címet!

SS20 Alven 2  – 10.41 km

Mikkelsen nyerte a gyorsot! A norvég pilóta ideje 5:34.5 perc. Ennek köszönhetően Mikkelsen már a negyedik az összetettben miután megelőzte Latvalát.

1. Evans 2:52:53.6 ó, 2. Neuville + 43.1s, 3. Ogier + 49.1s, 4. Mikkelsen + 53.6s, 5. Latvala + 54.5s.

SS19 Gwydir 1 – 7.42 km

Latvala nyerte a gyorsot, Neuville és Meeke előtt. Neuville előnye a második helyen Ogier előtt 4.8 másodperc. Evans 43.4 másodperccel vezet, miközben a második és a hatodik helyezett Neuville, Ogier, Latvala, Mikelsen, Tänak ötös között 13.6 másodperc a különbség.

SS18 Brenig 1 – 6.42 km

Mikkelsen húzta ba a mai második gyorsot.

Mikkelsen: Ennél több most nincs benne, de nagyon élvezetes volt, miközben feszegettük a határokat.

Evans: Az út mentén egy sérült szalmabálával találkoztunk, nem volt egyszerű.

SS17 Alven 1 – 10.41 km

Tänaké a mai első gyors, a következő szezonban az M-Sporttól a Toyotához távozó észt ideje 5:32.2 perc. Meglepetésre Ogier csak a hatodik helyen finiselt, így visszaesett az összetett Neuville mögé a harmadik helyre.

Tänak: Minden tökéletes volt!

Evans: Vegyes érzéseim vannak, nagyon nehezen lehetett kiismerni a tapadást. Törekedtem a jó ritmusra és hibamentesen vezetni.