Szabadezés a szakadó esőben – Hell RX, Norvégia

Szakadó esőben vágott neki a norvégiai Hellben a rallycross világbajnokság mezőnye illetve az ERX Supercar, az ERX TouringCar és az RX2 mezőnye.
A WRX mezpőnyének mai második szabadedzését Loeb nyerte, Bakkerud és Ekström előtt. Csucsu a 21. helyen finiselt.
Az ERX Supercar szabadedzésén Rustad volt a leggyorsabb Larsson és Hvaal előtt. Kiss Pál Tamás a 6., míg Kárai Tomi a 11. helyen kezdett. Fotó: FIAWorldRallycross.com

A pálya állapota folyamatosan romlik. Az alsó murvás kanyar gödrei egyre mélyebbek. Kiss Pál Tomi autója talán még “soha” nem volt ilyen erős, mint most az Oreca segítségének köszönhetően. Kárai Tomiék keresik a lehető legjobb beállításokat, cél az elődöntő. Csucsu autójában új kuplung van, reménykedjünk, hogy az autó rajtokbéli megbicsaklása megszűnik. Csucsu verdája végre egy igazi izzig-vérig rallycross pályán újra ficánkolhat!

Eredmények:

FIA WRX Supercar
A Q1 rajtrácsa
A szabadezés időeredményei
FIA ERX Supercar

Esik az eső Hellben. Itt van a ma reggeli szabadedzés időbeosztása.Q1 12:10, Q2 15:10.

Ezért hívják Pokolnak.Nagy mennyiségű eső zúdult a a pályára – nagyon trükkös és csúszós volt az edzés. Készen állunk a közel egy óra múlva kezdődő Q1-re.