Sebastien Loeb nyolcadszor a Rallye Monte-Carlo “királya”

A hibrid-korszak első futamán a 90° Rallye Monte-Carlon az M-Sport Ford WRT francia pilótapárosa, Sebastien Loeb – Isabelle Galmiche kettős nyerte óriási csatában Sebastien Ogier előtt. Sebastien Ogier a mai napon nem nyert szakaszt ellenben Loeb hármat, míg a megrovásban részesült Thierry Neuville egyet. Az SS16 La Penne / Collongues 2 – 19,37 km szakaszon a szűk félperces előnye elszállt a regnáló világbajnoknak egy bal első defektnek köszönhetően. 34.1 másodperces hátrányba került a szakaszon a leggyorsabb Loeb-höz képest. Ez az összetettben 9.5 másodperc hátrányt jelentett a záró Power Stage előtt. Végül 10.5 másodperccel a 2022-es Monte győztese a futam korábbi hétszeres győztese, a kilencszeres világbajnoka Sebastien Loeb lett. A két külön dimenzióban autózó SuperSeb felejthetetlenné tette a hibrid-korszak első futamát.

Sebastien Loeb:

“Nagyon boldog vagyok, nem számítottam ennyire [a győzelemre]. Amikor idejöttem, nem igazán tudtam, mire is számítsak, csak azt reméltem, hogy megtalálom a jó ritmust, és képes leszek harcolni az élen autózó srácokkal. Végül több lett, mint amire számítottunk, képesek voltunk Ogier-vel harcolni a győzelemért, és végül sikerült a végén megnyerni a ralit, ami egyszerűen elképesztő.

“Tíz évvel az utolsó bajnoki címem után jött ez a pillanat, azóta nem túl sok ralin vettem részt, de még mindig élvezetes csatázn, ez egyszerűen egy felejthetetlen pillanat, és nagyon büszke vagyok arra, amit elértünk. Isabelle-lel nagyon jó hétvégénk volt, remek munkát végzett. Az első teszt óta jól érzem magam az autóban, ami adott némi önbizalmat, de nem igazán tudtam, hogy milyen szinten lehetünk, de most megerősítést nyert, hogy képesek vagyunk az élen harcolni, szóval ez kivételes a számunkra. Nagy köszönet az egész csapatnak, nagyszerű munkát végeztek, és az autó egész hétvégén tökéletes volt, szóval mindenkinek nagy köszönet.”

Néhány érdekesség:

• Nyolcadik alkalommal nyerte meg a Rallye Monte-Carlo futamát Sebastien Loeb.
  • 1997. után nyert futamot női navigátor a Montén Isabelle Galmische személyében, aki Fabricia Pons-hoz csatlakozott [Piero Liatti].
  • Harmadik gyártó pilótájaként nyert futamot Sebastien Loeb – Citroen (79), Hyundai (1), M-Sport Ford (1).
  • A 2018-as Wales Rally GB futama után nyert [Ogier] az M-Sport Ford WRT újra VB futamot.