Ogier az élen, mögötte a Hyundai trió és Latvala – 87. Rallye...

Ogier az élen, mögötte a Hyundai trió és Latvala – 87. Rallye Monte Carlo

125.12 km és két körben három-három gyors várt a mezőnyre. Tegnap este Ott Tänak zárt az élen, Sebastien Ogier (+9.1 s) és Thierry Neuville (+14.3 s) előtt. A nagy vesztes Teemu Suninen volt egy balesetnek köszönhetően ott ragadt a nyitógyorson, míg a shakedown győztes és az SS1-en harmadik időt autózó, majd defektet (SS2) kapó Kris Meeke voltak. A Hyundai színeiben visszatérő Sebastien Loeb a nyolcadik helyen nyitott a rossz gumitaktikának köszönhetően.

Reggeli rajtlista: 1. Suninen, 2. Ogier, 3. Neuville, 4. Tänak, 5. Latvala, 6. Lappi, 7. Mikkelsen, 8. Evans, 9. Loeb, 10. Meeke, 11. Tidemand.

A mai első három gyors rögtön egy törölt gyorssal kezdődött, ugyanis biztonsági okok miatt az  SS3 Valdrôme – Sigottier 1 – 20.04 km szakasz törlésre került. A második gyors Sebastien Loeb győzelmét hozta – SS4 Roussieux – Laborel 1 – 24.05 km – amely Loeb  pályafutása 916. szakaszgyőzelme volt. Ez volt a kilenszeres világbajnok első Hyundai Motorsport színeiben aratott győzelme. Az összetettben Neuville átvette a vezetést Tänak és SebOgier  előtt. Ekkor mindössze 5.4 másodperc volt az első három mögött. Az SS5 Curbans – Piégut 1 – 18.47 km – gyors Ogier sikerét hozta. A hatszoeos világbajnok bölcsen gumizta fel a C3 WRC-t, míg több pilóta még az előző gyorson “leírta” a gumikat. Tänak például 14 másodpercet kapott Ogiertől. Az élen Neuville zárta a csonka első kört Ogier és Tänak előtt.

10.Tidemand +3:11.4 p

A délutáni kör izgalmasan kezdődött Thierry Neuville számára – SS6 Valdrôme – Sigottier 2 – 20.04 km -, a belga pilóta megforgott, de kishíján teljes mértékben ledolgozta  az összeszedett hátrányt a havas, jeges szakaszon. Sebastien Ogier és Jari-Matti Latvala azonos idővel nyerte a gyorsot. Mögöttük a harmadik helyen Andreas Mikkelsen +0.4 míg Neuville két másodpercet kapott mindösssze a gyors éllovasaitól.

Neuville: Túl gyors voltam ezen az abroncson. Fordulni akartam, de az autó nem fordult, így ott hagytam vagy 15 másodpercet . 17, vagy 18 másodperces előnyt is kitudtam volna autózni… a következő gyorsra Ogiernek sokkal jobb gumiválasztása van.

Ogier: Nem a legjobb a gumiválasztásunk, nagyon küzdöttem az autóval.

Elköszöntünk Lappitól és Tidemandtól is. Lappi megtörte az bal elejét és a fétenglye is eltört, míg Tidemand egy mechanikai problémán dolgozott bőszen.

Rosszul zárult az SS7 Roussieux – Laborel 2 – 24.05 km gyors Ott Tänak számára, akinek a Toyota defektjét a szakaszon kellett kicserélnie, “mindez” 2:22.2 perc veszteséget jeletett az észt toyotásnak. A szakaszt Loeb nyerte és az összetettben négy helyet javítva a dobogós harmadik pozíciója lépett előre. Tänak négy helyet rontott.  Loeb  4.4 másodpercet adott Evans-nak, 9.3 másodpercet adott Ogiernek, míg az ötödik helyen záró Neuville már 24.7 másodpercet spájzolt be Loebtől. Az összetettben Ogier 14 másodperces előnyt autózott ki Neuville előtt.

Az SS8 Curbans – Piégut 2 – 18.47 km szakasz Neuville remeklését hozta. 12 másodpercet faragott Ogierrel szembeni hátrányából. Így holnap mindössze 2 másodperces hátrányból tudja folytatni a Montét. Neuville mögött Tänak, Latvala, Mikkelsen, Ogier, Evans volt a legjobb hat.

1. Ogier 1:37.17.3 ó