Nézd élőben a döntőt! – SWECON World RX of Sweden 2021

World RX grid at FIA World Rallycross Championship at H�ljes, Sweden // SI202108220263 // Usage for editorial use only //

A döntő következik!
Simán indult a döntőt a Hansen tesók tartották a frontot. Abbring és Ide jókereztek Szabó Krisz Rytkönen mögött negyedik. Abbrin a jóker után már Szabó lökhárítóján autózik. Veszélyben a negyedik hely. Abbring és Ide is elmentek Krisztián mellett. A Hansen tesók nyerték a hazai futamukat, Kevin Abbring előtt. Zseniálisan segítették egymást a tesók!

Két magyarért is szurkolhatunk!

Szabó és Kristoffersson pofozkodtak az élen. Kevin Hansen és Mózer Attila a jókert választották. A harmadik körben Ide is jókerezett, Kevin Hansen feljött a harmadik helyre. Kristoffersson alatt elgyengült az Audi. Szabó vezet! Kevésnek látszik az előnye, a kis Hansen nagyon közel van… már Kevin Hansen vezet és nyeri a futamot 4: 27.773 perccel. Sajnos a Peugeot 1.510 másodperccel gyorsabb volt a hat kör alatt. Mózer Attila a negyedik helyen zárta az elődöntőt. Kevin Hansen, Szabó Krisztián és Enzo Ide ekerültek a döntőbe.

Kevin HANSEN of Hansen World RX Team of World RX performs at FIA World Rallycross Championship in Sweden, H�ljes // SI202108210220 // Usage for editorial use only //

1. elődöntő

Timmy Hansen jött el elsőként, Grönholm és Hedström jókereztek a rajt után. A második körben jókerezett Abbring is és Grönholm mögé állt vissza. 43.246 másodperccel Timmy Hansen megautózta a nap leggyorsabb körét, egyre jobban nő az előnye az ellenfelei előtt. Az utolsó (6.) körben Timmy Hansen az első helyre jött vissza. Timmy Hansen, Juha Rytkönen és Keving Abbring kerültek a döntőbe. Timmy Hansen 4:28.822 perces idővel nyerte az első elődöntőt.

Timmy HANSEN of World RX at FIA World RallyCross Championship Catalunya, Spain on 24 July, 2021 // SI202107260493 // Usage for editorial use only //