Marklund mesterhármas, Csucsu DNF – Q3 – EuroRX1 kategória

CSUCSU of Euro RX1 performs at FIA World Rallycross Championship in Sweden, H�ljes // SI202108210195 // Usage for editorial use only //

Az első két futamban Svadal 3:03.510 perccel, míg M. August 3:06.857 perces idővel  rajt-cél  győzelem arattak.

A harmadik futamban Kárai és Csucsu egymás mellől rajtoltak. Baumanis agresszív rajtja után gyors irány változtatások és helyezkedést hoztak az első kanyarban. Kárai autója egy pillanatra még a levegőbe is emelkedett. Sajnos Csucsutól itt elbúcsúztunk, mert lesodródott a szakaszról (DNF). Kárai ekkor a harmadik helyen autózott. Végül a jó jókerezésnek köszönhetően a második helyen zárt Ostreng (3:08.004 p) mögött 3: 08.438 perccel. Ez a 13. idő a kategória Q3 futamában.

A negyedik és az ötödik futam izgalmas csatákat hoztak, a jóker taktika döntött mindkétszer, gyakorlatilag egy bolyban értek célba a versenyzők. A negyedik futamot Douborg nyerte 3:02.480 perccel, míg a záró futamot Anton Marklund húzta be 3:00.630 perces idővel. Andreas Bakkerud a 3. körben nagy sebességgel lesodródott a szakaszról, utána már csak bekocogni tudott.

Marklund hibátlan teljesítménnyel vezet. Kárai elődöntős helyen áll a Q3 után a 11. helyen. Csucsu a 14. helyre esett vissza.