Hell RX – A Q3 eseményei

Kiss Pál Tomi remekül indította a mai napot miután a bemelegítő edzést (warm-up), amin második helyen végzett a Petter Solberg volt Citroen DS3 Supercarjával induló René Munnich mögött. Kárai Tomi a tizenkilencedik helyen zárt a bemelegítést. A hőmérséklet 15.5 °C fok, míg az aszfalt 18.3 °C fokos. Felhőátvonulások jellemzik az időjárást! Fotó: FIAWorldRallycross.com

Kiss Pál Tomi megnyerte a futamát 2:46.595 perccel. Remekül autózott a 2. és a 3. köre gyakorlatilag azonos volt pár ezredes eltéréssel. A 4. körben jókerezett 44.018 másodperces körrel, míg a legjobbja a 2. volt 39.672 másodperccel.
Kárai Tomi negyedik lett a futamában amit Grosset-Janin nyert.
Melegszik a levegő – 16.1°C, az aszfalt 18.9 °C

11:25 – Eddig Marklund a leggyorsabb 2:44.831 perccel.
11:30 – Trustad álom időt autózott 2:45.450 perccel, mögötte Larsson +0.566 s. Így Kiss Pál Tomi a negyedik lett a Q3 ban.

A WRX kategória warm-up-ját Ekström nyerte, míg a Q3-ban Johan Kristoffersson nyert. Három időfutam után Ekström vezet! A Q3 utolsó futamában Timmy Hansen és Petter Solberg “alaposan összefoszkodtak”. A száradó pálya nem jó hír Csucsunak, aki megnyerte a futamát.