HELL 23. Miskolc Rallye – Herczigék 13.3 másodperccel vezetnek.

A bajnoki címvédő Herczig – Bacigál kettős vezeti a futamot. Mögöttük a Vincze – Bazsó kettős +13.3 másodperces, míg a Turán – Farnadi kettős +14.2 másodpercre van a vazatő éllovas mögött.

10.Bodolai +1:58.0 p

Az első bükkszentkereszti gyorsot Vincze Ferkó nyerte 4:03.8 perccel Turán és Velenczei előtt. Herczig Norbi a negyedik helyen nyitott. A szécsényi legények nagyon jól érezték magukat és jelezték van még benne jócskán.

A második gyorsot a bajnok húzta be, miután 9:25.9 perces idővel bizonyult a leggyorsabbnak. Vincze Ferkó 1.6 másodprcet kapott, míg a haradik Kazár Miki 8 másodpercet kapott mályinkán. Herczig óvatosnak gondolta magát, sok idő kimaradt, itt az idő a visszarázódásra. Vincze Ferkó bátortalannak érezte magát, míg Kazár Miki szerint talán jobb is lehetett volna a gumiválasztásuk.

A második bükkszentkereszti szakaszon Turán 4:06.3 perccel nyert, Herczig (+1.2 s) és Vincze (+1.7 s) előtt. Ekkor Vincze Ferkó vezett 17:39.3 perccel az összetettben Herczig(+2.4 s) és Turán (+9.1 s) előtt. Annak ellenére, hogy Turán többször is hibázott, elégedett volt, Herczig még mindig igyekezett magára találni, míg Ferkó is hibázgatott és kereste a helyes utat.

A második hosszún Herczig (9:26.6 p) átvette a vezetést Vincze Ferkótól. A bajnok 2.1 másodperces előnyre tett szert – 27:08,3 p. Herczig elmondása szerint sokat romlott a pálya állapota, de messze még a vége. Turán apróbb fékút “elvállalásokról” beszélt, amin hibázgatott, míg Vicze Ferkó lefulladt és kétszer is elment a motor… üresben gurultak.

Herczig (4:05.9 p), Turán (+1.7 s), Kazár (+2.2 s) sorrendben abszolválta a mezőny eleje a szakaszt. Herczig 5.1 másodpercre növelte az előnyét, míg Turán 3.5 másodpercre megközelítetette Ferkót. Herczig a romló pályáról beszélt, de az idővel elégedett volt. Turán a navigátorát dícsérte, míg Kazár az autóját dícsérte és nagyon örült a sok nézőnek.

A zárógyorsot Herczig nyerte 9:25.8 perccel, az egyre jobban autózó Turán Frici és a motorproblémákkal küzdő Hadik Andris előtt. Vincze Ferkó elmondása szerint nem evett , így a gyors végére elgyengült, de “Holnap behozzuk!” fogadalommal gurult ki a stopállomásból. A szakaszt meg kellett állítani Fogasyék baleste miatt. A szakasz és a futam eddig nagy vesztese Balogh Jani lett aki Holczer Danival a jobb egyben a szakaszon megforgott és farral becsúsztak egy árokba, ahol sajnos felült a Fabia.