FIA WRX Supercar Q1 – P. Solberg 2:44.025 perccel az élen.

MEGOSZTÁS

Az első futamot Ken Block nyerte meg a négy körös időfutamban 2:51.016 másodperces idővel, Duval , MDK és Chicherit előtt.

A második futamban találhattuk mindhárom EKS csapathoz tartozó Audi S1-st. Eksröm nem ismert kegyelmet, mert gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott 2:46.709 perces idővel Heikkinen, Baumanis Nitiss és Demoustier előtt.

Jönnek a magyarok a harmadik futamban. Kárai az első körben jolerezett, Csucsu a harmadik, míg Kristoffersson vezet! Kaczmarski is letudta a jokert a 2. körben.  Kristoffersson és Eriksson tempóját nem tudja követni Csucsu. A 3. hely gyakorlatilag meg van!
Kristoffersson nyert 2:44.156 perccel, Eriksson (+4.034 s), Csucsu (+12.009 s), Kaczmarski (+14.170s) és Kárai (+16.828 s) előtt. Eddig Kristoffersson az élen.

A negyedik futamban Timmy Hansen rajtolt a legjobban, Loeb és T. Schneider előtt. Grönholm jokereztt az eldő körben. A 3. körben bevállalta Schneider is. 2:46.049 perccel nyert Timmy Hansen Loeb, Schneider , Grönholm és Dubourg előtt.

P. Solberg Bakkerud, K. Hansen, Timerzyanov, Wilks sorrendben értek célba a pilóták. Solberg ideje 2:44.025 perc volt. norvég kétszeres világbajnok bizonyult a leggyorsabbnak!