Dakar 2024 – Stage 4 – 299 km + 332 km –...

Dakar 2024 – Stage 4 – 299 km + 332 km – Al Salamiya – Al-Hofuf

203 LOEB Sébastien (fra), LURQUIN Fabian (bel), Bahrain Raid Xtreme, Prodrive Hunter, FIA Ultimate, action during the Stage 1 of the Dakar 2024 on January 6, 2024 between Al-Ula and Al Henakiyah, Saudi Arabia – Photo Antonin Vincent / DPPI

A futam állása a Stage 4  után

Motor
Nacho Cornejo Florimo – Honda – nyerte a speciális szakaszt 2:51:11 ó idővel. Ricky Brabec – Honda – és Kevin Benavides – előtt. Az összetettben is Cornejo Florimo vezet Ross Branch – Hero – és Ricky Brabec – Honda – előtt.

Quad

Manuel Andujar nyerte a speciálist – 3:35:06 ó – , Alexandre Giroud – +32 s – és Marcelo Madeiros – + 10:36 p – előtt.
Az összetettben ugyanez a sorrend! Andujar 21:24 perccel vezet a 15 perces büntetéssel rendelkező Giroud előtt. Madeiros hátránya 24:07 perc.

Autó

Sebastien Loeb – „Nagyon jó nap volt a mai számunkra. Tiszta szakaszt csináltunk. Kicsit a porban autóztunk, mert hátulról indultunk, és sok autót kellett előzni. Egy ponton kihagytunk egy időellenőrző pontot, és körülbelül harminc másodpercet kellett visszamennünk, de a többit nagyon jól teljesítettük, szóval nem volt probléma.”

Yazee Al Rajhi – „50 vagy 60 km után átvettük a vezetést, nem volt könnyű megnyitni a szakaszt. 150-180 km előtt volt egy lassú defektünk. A guminyomás is csökkenni kezdett, , míg a célba érve 1,4 bart volt, de nem baj. Még szerencse, hogy az utolsó 100 km-en lassítottunk, de minden jól ment. Mindig készen állok a sivatagra, a nap 24 órájában, a hét 7 napján”.

Nasser Al-Attiyah – „Nem volt könnyű. Csak próbáltuk irányítani a sebességet. Nem volt könnyű navigálni. Nem akartunk semmi defektet vagy ilyesmit, mert el kellett vinnünk az autót a bivakba, hogy holnapra és holnaputánra minden elkészüljön. Örülök, hogy itt lehetek. Tanulunk az új autónkról, majd meglátjuk, mert nem könnyű, nagyon gyors volt az etap, és sok probléma történt, de most úgy gondolom, hogy lépésről lépésre vissza tudunk jutni a csúcsra.”

Az elmúlt két Dakar 2. helyezettje Sebastien Loeb nyerte az autósok szelektívjét Al Rajhi – +1:08 p – és Nasser Al-Attiyah – +1:22 perc – előtt.

Az összetettben Yazee Al Rajhi – Toyota – vezeti, Carlos Sainz – Audi, +4:29 p – és Nasser Al-Attiyah – Prodrive, 11:03 p – előtt.

Challenger / Car
Erik Goczal nyerte a szakaszt Michal Gozal – 6:10 p – előtt. A harmadik helyet Ignacio Casale -+14:02 p – érte el a maratoni szakasz első részét követően.
Eric Goczal vezeti a kategória összetettjét Marek Goczal előtt – +30:55 perc – a harmadik helyen Mittchel Guthrie áll – +36:23 p

SSV / Car
Joao Ferreira nyert a speciálist Yasir Seaidan – +2:48 p – és Xavier de Soltrait – +5:54 p – előtt. Lónyai Pál a 24. helyen ért célba. Az összetettben Gerard Fabres Guell áll az élen Jerome de Sadeleer +14:33 p – Rodrigo Valera – 19:03 p – elótt. Lónyai Pál az összetett 36. helyén áll.

Kamion / Car
Janus Van Kasteren nyerte a szelektívet Mitchel Van den Brink és Ales Loprais előtt. Az összetettben is Van Kateren áll az élen Loprais előtt,míg a harmadik helyen Martin Macik áll.

Kovács Miklósék – Qualisport – a 13. helyen fejezték be a szakaszt,míg az összetettben a 16. helyen állnak.
Darázsi Zsolt 15:00 perces büntetéssel a 40. helyen finiseltek a szelektíven,míg az összetettben is a 40. helyen állnak.