YPF Rally Argentina 2018 – SS1 – SS2 történései

MEGOSZTÁS

164.2 kilométer szerepel a 38. YPF Rally Argentina mai programjában a szezon egyik legkeményebb murvás futamán. Ogier, Neuville, Tänak a rajtlista élén. A futam végső kimenetelét is eldönthetik amai gyorsok. Fókuszban a rajtpozíciók, a gumiválasztás és az esetleges időveszteség. Meglátjuk!

6. Neuville +11.8 s

Tänak volt a leggyorsabb 19:19.9 perces idővel, jelenleg Ő vezet! Mikkelsen átvette a vezetést az összetettben.

A szakasz történései:

A szakaszt Ogier nyerte 8:55.7 perces idővel Mikkelsen és Latvala előtt. Tänak megforgott és egy 20-ast eldobott másodperceben.

Az argentin helyi idő és a hazai között +5 óra az eltérés!

Rajtlista: Ogier, Neuville, Tänak, Mikkelsen, Meeke, Lappi, Latvala, Sordo, Breen, Evans, Suninen, Al-Qassimi

Kíváncsian várom a visszatérő Breen teljesítményét és a tavalyi futamon mindössze 0.7 másodperccel a győztes Neuville mögött a második helyen finiselő Evans produkcióját.

Sebastien Ogier:

Ez az egyetlen futam, amelyet Juliennel még nem tudtunk megnyerni. Ha ezen a héten sem sikerülne nyerni én akkor is úgy szeretnék nekivágni, hogy a dobogó legmagasabb fokát célozzuk meg Argentínában.

Tudjuk, hogy nem lesz könnyű a győzelem, de idén nagy előrelépést  sikerült elérnünk és a legjobbat szeretnénk nyújtani. Kemény futam vár ránk. Amennyiben a pénteki időveszteségünket minimalizálni tudjuk, ami meghatározó lesz, biztos vagyok benne, hogy nem leszünk esélytelenek.

Thierry Neuville nyerte a WRC 38. YPF Rally Argentina 2018 SS1 – Villa Carlos Paz 1.90 km – szakaszát Ott Tänak (+0.3 s) és Sebastien Ogier (+0.4 s) előtt.

NeuvilleRemekül indult a rali a számunkra. Óriási tömeg és hangulat volt.
TänakA shakedown alatt az autót élvezet volt vezetni. Ma este szeretném alaposan kipihenni magam, mert kemény hétvége előtt állunk.
Ogier: Itt mindig óriási a hangulat! Az emberek a ralit szinte ugyan azzal a szevedéllyel szeretik, mint a focit. Holnap kemény nap vár rám elsőként, igyekszem a legjobbamat nyújtani.

1. Neuville 1:54.4 p