WRC Tour de Corse – Ma négy gyors következik! – SS5 –...

WRC Tour de Corse – Ma négy gyors következik! – SS5 – SS6

Négy gyors vár a Che Guevara Energy Drink WRC Tour de Course futamának mezőnyére. Izgalmas kihívást fog jelenteni a 48.71 kilométeres La Porta – Valle -di- Rostino szakasz gumiválasztása. Tegnap a kemény abroncs maximálisan bejött! Meglepetésekre számítok! 8:40 órakor rajtol a mezőny! Nézzük az első két gyors történéseit! (Fotó: Citroen Racing, M-Sport Media, Hyundai Media)

A szakasz történései:

10:59 – Motorprobléma miatt Meeke feladta a futamot! (Fotó: Twitter)

Így a következő szakasznak a Neuville, Ogier, Sordo vezetőhármas vág neki!

Neuville nyerte a szakaszt és feljött az összetett 2. helyére. Neuville mindössze 1.5 másodpercre van a vezető Meeketől, míg Ogier 9.7 másodpercre van az éllovas brit citroenestől.

Suninen +5:26.1 p

9:33 – Neuville és Ogier között az összetettben 0.5 másodperc a különbség!

Neuville: A körülmények nagyon trükkösek voltak! Mindenhol rengeteg kavics volt. Keményen nyomtam, kihoztam magamból a maximumot!

Meeke : Nem volt rossz.Nagyon piszkos volt a szakasz. Nagyon óvatosak voltunk. Neuvillenek jó lett az ideje, de elégedett vagyok, mert sikerült növelni az előnyünket és ez a lényeg.

9:26 – Neuville 32:19.6 perccel Neuville a célban! Szerintem Ő fogja nyerni a gyorsot!

9:13 – 32:58.9 perccel Evans a célban! Meeke és Neuville látszik a leggyorsabbnak a részidők alapján, majd Ogier következik!

8:49 – A szakasz 5.5 kilométerében Lefebvre megállt!

A pilóták  5 db kemény Michelin abronccsal ment ki a gyorsra.

Mai rajtlista: 1. Evans, 2. Lefebvre, 3. Paddon, 4. Latvala, Sordo 5., 6. Breen, 7. Neuville, 8. Ogier, 9. Meeke, 10. Tanak, 11. Hänninen.

2017 FIA World Rally Championship
Round 04, Rallye de France
08-12 March 2017
Thierry Neuville, Nicolas Gilsoul, Hyundai i20 Coupe WRC
Photographer: Austral
Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

4 Stages to run today #WRC @TourdeCorseWRC ? SS8 live from 16:00 (CEST) on https://t.co/twccZ0hRvh pic.twitter.com/XNLVQwK3E7A mai program:

10. Sarrazin / Renucci (Skoda Fabia R5) +3:17.8

A futam nagy vesztese Ott Tänak, aki az SS4 szakaszon hibázott és lesodródott a gyorsról. Ma a Rally2 szabálynak köszönhetően folytatja.

#2 Ott Tänak / 23. hely: Az egyik nyújtott kanyar felhordásosabb volt, mint ahogy vártuk. Alulkormányzottan érkeztünk a keskeny úton oda. A kanyar szélére sodródva, talán egy kis szerencsével a talán az úton tudtunk volna maradni. Az autó alig sérült, de a meredek partoldalon csak vontatva tudta kihúzni a csapat, önerőből lehetetlen volt onnan kijönni. Nagyon sajnálom, mert az autó és az itinerünk is nagyon jó volt.