Action
Thierry Neuville, Nicolas Gilsoul, Hyundai i20 Coupe WRC
Photographer: Helena El Mokni
Worldwide copyright: Hyundai Motorsport GmbH

A nézők biztonságára hívatkozva az SS6 szakaszt törlték a szervezők. A mezőny Michelin abroncsokon versenyző pilótái hasonlóan déelőtti körhöz 5 db lágy abroncson teljesítik a délutáni gyorsokat is. Az SS7 szakaszra alternatív útvonalon jutottak aki a versenyzők. Sebastien Ogier rajtideje 15:35 óra.

SS10

Evans nyerte a gyorsot 1:44.3 perces idővel Tänak és Neuville előtt. Mindkét mikoljkii szuperspeciális a DMACK walesi pilótája nyerte.

Az összetettben Neuville vezet 1.3 másodperccel Tänak előtt.

SS9

Neuville nyerte a gyorsot – 7:07.4 perccel – Paddon és Tänak előtt. Az össztettben Neuville előnye 1.5 másodperc Tänak előtt.

SS8

Neuville volt a leggyorsabb a gyorson 10:03.3 perccel. Latvala csak a 8. helyet szerezte meg, így Tänak vette át a vezetést az összetettben.

FIA WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2017 -WRC Poland (POL) – WRC 29/06/2017 to 02/07/2017 – PHOTO : @World

Evans +1:31.6 p

Latvala: Szörnyű. Abszolút szörnyű! A tapadáss nagyon, de nagyon alacsony. Az autó szakasz egyik oldaláróla másikra csúszkált. Hihetetlen, hogy itt vagyunk!

Tänak: A feltételek őrültek. Nehéz kitalálni, hogy mi fog történni- nagyon csúszik és egyre göröngyösebb a szakasz. Talán akik utánunk jönnek azoknak jobbak lesznek a feltételek.

Neuville: Állt a víz a keréknyomokban. Igyekeztem kikerülni őket. Ez egy jó szakasz volt nekünk , annak ellenére, hogy nem volt ideális ív. Mi takarítottuk a szakaszt az utánunk jövőknek.

Ogier : Szörnyű! Vezethetetlen! Nem tudom, hogy a feltételek hová fognak még változni. A nyomvályúk tele vannak vízzel.Nagyon, de nagyon kemény! Ogier 30 másodperccel volt lassabb, mint délelőtt.

16:00 – Paddon 7:48.6 perccel vezeti a szakaszt.

15:38 – Ogier a szakaszon, aki 7 másodperccel lassabb, mint a délelőtti körben volt az első időellenőrző-pontnál. Délelőtt Latvala volt a leggyorsabb 7:33.0 perccel.

Rajtlista: 1. Ogier, 2, Neuville, 3, Tanak, 4. Latvala, Sordo 5., 6. Evans, 7.Breen, 8. Paddon, 9. Hänninen, 10. Lappi, 11. Mikkelsen , 12. Östberg, 13. Lefebvre, 14. Sunninen