WRC ORLEAN 74° Rally Poland – SS11 – SS12 – Tänak vezet!

Kilenc gyorsasági szakasszal folytatódik a WRC ORLEAN 74° Rally Poland futama. Négy gyorsasági szakaszt – Baranowo, Pozezdrze, Goldap, Kruklanki – kétszer teljesít a mezőny, majd a nap lezárásaként az SSS Mikolajki Arena 3  következik. Thierry Neuville vezeti a futamot, Ott Tänak (+1.3 s) és Jari-Matti Latvala ( +5.3 s) előtt. Megjósolhatatlan a futam kimenetele!

SS12 – Pozezdrze 1 – 21.24 km

Ott Tänak 10:39.8 perccel a nyerte a szakaszt és 3.5 másodperccel Neuville elé került az összetettben! Vezeti a futamot!

Paddon magára talált és a negyedik helyre lépett előre, miután megelőzte  Ogiert!

FIA WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2017 -WRC Poland (POL) – WRC 29/06/2017 to 02/07/2017 – PHOTO : @World

Ogier az első kanyarban egy nagyobb sziklával ütközött. A bal hátsó kereke megsérült – kitört –  az elülső lökhárító hiányzik…

SS11 – Baranowo 1 – 15.55 km

A futam éllovasai végeztek a szakasz dobogós pozícióiban. Latvala nyerte a szakaszt 8:02.2 perccel Neuville (+0.8 s) és Tänak (+2.1 s) előtt. Az első három mögött Paddon, Ogier és Breen végeztek.

Latvala (8:02.2 p): Erre a szakaszra lehet csak azt mondani, hogy trükkös volt. Nagyon gyors és szűk volt a fák között. Ha hibázol a játéknak azonnal vége. Koncentrálni kell.

Neuville (+0.8 s): Jól sikerült érzésre a szakasz. Az autó jól viselkedett, a körülmények a vártnak megfelelőek voltak. Elütöttem egy kisebb sziklát a belső íven, abban bíztam, hogy nem kaptam defektet . Mindjárt megnézzük, őgy néz ki nincs baj.

Tänak (+2.1 s): Közel voltam az biztos. A tapadás jobb volt, mint ahogy számítottam. Az autó túl lágy, keményítenünk fogunk rajta.