WRC NESTE Rally Finland 2017 – SS8 – SS12 – Hazai...

WRC NESTE Rally Finland 2017 – SS8 – SS12 – Hazai pálya (?)

MEGOSZTÁS
FIA WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2017 -WRC Finland (FIN) – WRC 26/07/2017 to 31/07/2017 – PHOTO : @World

Újabb hat szakasszal folytatódik a WRC NESTE Rally Finland 2017 futama. Három gyors kétszer, majd a tegnapi városi gyors megismétlésével zárul a mai nap. Kíváncsian várom, hogy a mennyire lesz hazai pálya a finn pilóták számára a mai futam.

Ott Tänak 1:46.7 p

Lappi: A rali előtt nem tudtam elképzelni azt, hogy én vezethetek ma. Különleges amit érzek és nehéz megérteni, de mindent megtettem eddig érte és ez most elegendő ahhoz, hogy megtudjam tartani a vezetést.

Sordo +1:42.5 p

Lappi: A határon autóztam, néhány helyen közel a fákhoz, nem tudtam gyorsabban menni!
Meeke ütközött egy nagyobb sziklával, aminek köszönhetően érdekes szögben áll a kormány…

Lappi nem hagyta annyiban! 3:23.4 perccel vezeti a gyorsot!
Hat pilótát követően Ott Tänak a szakasz élen !

Sordo +1:37.0 p

Lappi: WOW, nagyon jó érzés ez…mindent beleadtam és megpróbáltam, nagyon nyomtam, és csak 1.4 másodperc.. ennyit a verseny színvonaláról.

7 pilóta teljesítette eddig a futamot és Latvala az élen 10:22.8 perccel. Lappi és Suninen után leszünk majd okosabbak.

Suninen +2.4 s

Három finn a szakasz élén. Ugyan ez a három pilóta vezeti a futamot is!

Latvala:Jelenleg még csúszik több helyen is, de semmi komoly. Nagyon kocentráltam, mert tudom, hogy Esapekkával harcolnom kell és azt is tudom, hogy neki a feltételek javulni fognak.
Lappi: Nem sok, de ez is valami.első alkalommal nem volt rossz futás.Azt remélem, hogy több helyen is javulni fog a pálya.
Suninen: Nagyon boldog vagyok…nem voltak komoly kérdések, de néhány helyen túl korán fékeztem, de még mindig rendben van az időm.

15:13 órakor rajtol Neuville.

SS8 – Äänekoski-Valtra 1 – 7.39 km

A délutáni első gyorson az első négy helyen finn pilóta végzett, úgy, hogí 1.1 másodperc volt közöttük. Suninen nyert 3.27.4 perccel, Hänninen lett a második míg a harmadik helyen az azonos időt autózó Latvala, Lappi Toyotás duó végzett.

Az összetettben a Latvala , Lappi  csata maradt az 1.6 másodperces különbségen. Suninen már a harmadik, míg Östberg a negyedik, Breen az örtödik helyen és Hänninen a hatodik.