WRC Neste Rally Finland 2016 – SS7 – SS12

Ott Tänak autója újra versenyképes. Mire lesz képes a délutáni körben a fiatal észt pilóta? Fotó : M-Sport / Twitter

Újabb hat szakasszal folytatódik a WRC Neste Rally Finland 2016 futama. A nap egy Meeke – Tänak-Latvala adok-kapokkal kezdődött, illetve folytatódott. Először Latvala maradt le  egy kisebb hibát követő defektnek köszönhetően, majd Tänak, akinek eltört a felfüggesztése. Meeke és a rajtpozíciója eddig kifizetődni látszik.

SS12 Harju 2

SS11 Horkka 2

A futam állása a szakaszt követően:

SS11_Finn16

Meeke nyerte a gyorsot Latvala és a főnixként feltámadó Ogier előtt.

SS10 Surkee2

SS10_Finn16

17:34 – Ogier megállt a szakaszon! Rontott! Latvala az élen! Ideje 7:47.3 p. Latvala mögött 1.6 másodpercre Meeke, míg 4.1 másodpercre Neuville.

Ogier: Elakadtunk egy hajtűkanyarban. Csináltam egy buta hibát. Sajnos kevés szurkoló volt arra, így rengeteg időt ott hagytunk.

Meeke: Nem volt rossz, de időt veszítettem, amikor kikerültük Sebet.

Tänak: Hat, hét kilométert vezethettem így.

Latvala: Megpróbáltam támadni, de több kisebb hibát csináltam. Láttam Sebet, Szerintem túl gyors lehetett az egyik kereszteződ

Egy jobbos visszafordítóban Ogier lecsúszott az útról és az  autója árokba esett! Most az a kevés szurkoló aki azon a részen van igyekszik visszarángatni a világbajnokot! Több,mint 16 percet kapott Latvalától, oda a dobogó! Tänakra is rájárt a rúd, miután jobb első defektet kapott! Ő jobban járt, mindössze 25.9 másodpercet kapott Latvalától.

SS9 Jukojärvi 2

SS9_Finn16

A szakaszt Tänak nyerte aki a délutáni szakaszok alatt, már három helyet javított  a pozícióján, már a hetedik.  Latvala 3.7 másodpercet kapott az észt pilótától, míg Meeke 0.8 másodpercet Latvalától.

Tänak: Ez egy tiszta szakasz volt. Nagyon sajnálom, hogy problémánk volt korábban, de nagyon elégedett vagyok azzal,ahogy most dolgozik az autó és az abroncsok, Készen állunk a harcra , és majd meglátjuk, hogy meddig tudunk eljutni.

Meeke: Ő (Latvala) megvert minket több szakaszon is és kaptunk tőle 2.4 másodpercet, de az előző gyorson visszaadtunk belőle  három másodpercet.

15:55 – Négy pilóta után Latvala vezet a szakaszon. Ideje 9:5.,9 p

Latvala: Nem voltam biztos abban, hogy jó lesz az időm, mert folyamatosan hatodik fokozatban vezettem, alig váltottam vissza ötödikbe. Nézzük mitis csináltunk!

CoiWQm7UAAMMbL5

SS8 Mökkiperä

SS8_Finn16

Ismét Meeke, Tänak, Latvala végzett a szakasz élén. Meeke és Tänak között 0.8 másodperc volt a különbség, míg Latvala már 3 másodpercet kapott az éllovas brit pilótától. Ogier 6.3 másodpercet kapott és a 7. helyet szerezte meg. Eddig maximálisan bejött a szakemberek előrejelzése miszerint Kris Meeke nagy esélyes a futamgyőzelemre.

Meeke: A kanyarokban lévő keréknyomok megnehezítették a kimenetelt, volt néhány meglepetés.

Tänak: Ez egy jó futás volt. Néhány helyen érdekes keréknyomok voltak. Ott a kerekek keményen dolgoztak.

Latvala: A végefelé már jobb volt. Alaposan meglepődtem néhány szikla között. Néhány fékutat rosszul választottam meg!

CoiBglbUsAArscQ

SS7 Aänekosi – Valtra 7.39 km

SS7_Finn16

Meeke: Elégedett vagyok. Ez egy új szakasz, több helyen óvatos voltam.

Tänak: Az autó rögzítve. Újra itt vagyok. Jó ritmusban tértem vissza.

Latvala: Jól sikerült. Ez egy újszakasz néhány helyen kicsit totojáztam.

A WRC2 kategória állás:

1.Lappi 41:20.9 p, 2.Evans +20.7 s, 3.Suninen +27.3 s, 4.Tidemand +30.9 s, 5.Kruuda +45.4 s

Ott Tänak nyerte a gyorsot Craig Breen előtt. A harmadik helyet Jari Matti Latvala szerezte meg. Az összetett éllovasa Meeke az ötödik helyen ért célba a gyorson.