WRC Horvát Rally – SS9 – SS12

MEGOSZTÁS

A futam leghosszabb napja vár a mezőnyre – 121.8 km. Négy gyors délelőtt, szerviz, majd négy gyors délután. A nap programja a Mali Lipovec-Grdanjci 20,30 km-es szakaszával indul, majd a 20,77 km-es Stojdraga-Gornja Vas gyorssal folytatódik. A két hosszú gyorsot két rövidebb követi, a Krašić-Vrškovac (11,11km), majd a Vinski Vrh-Duga Resa (8,78km) zárja mindkét kört.

8. Katsuta / Barritt – Toyota Yaris WRC +2: 30,1

WRC2 – Gryazin hideg gumikon rajtolhatott el és Ostberg mindkét fronton gyorsabb, mint az orosz vetélytársa! A norvég citroenes előnye 2.3 másodperc az összetettben.

11:40 A szakaszt félbeszakították!

Szakaszeredmények

4:37.6 – Ogier – Biztos vagyok abban, hogy a legjobban választottunk (gumit), de még mindig tanulnunk kell ezeket a gumikat. Nem voltam benne 100%-ig biztos, de arra gondoltam, hogy ez a legjobb választás.
4:39.7 – Tänak
4:40.5 – Evans – Sebnek jól sikerült délelőttje. A kör valamivel piszkosabb és szárazabb volt, mint ahogy számítottam rá. Sok csúszós laza kavics és sár is volt több helyen.
4:42.0 – Fourmaux
4:42.2 – Neuville – Teljesen elveszítettem a fékjeim és a kézifékemet is, így elég érdekes volt, csökkentenem kellett a sebességem. Szerencsés vagyok, hogy itt lehetek. A délutáni körre, mindent rendbe kell hoznunk.

8. Katsuta / Barritt – Toyota Yaris WRC +2: 24,3

WRC2 – Gryazin átvette a vezetést az összetettben!

Takamoto Katsuta nyerte a gyorsot!

2021 FIA World Rally Championship / Round 03 / Rally Croatia / 22-25 April, 2021 // Worldwide Copyright: Toyota Gazoo Racing WRT

12:55.9 – Greensmith

WRC2 – Gryazin ismét gyorsabb volt mint Ostberg, míg mindkettőjüknél gyorsabb volt Suninen! Ostberg még mindig tudja tartani Gryazint!

Ostberg 13:

Kíváncsi lennék most Andrea Adamo – Hyundai Motorsport, csapatvezető – fejére. Neuville elveszítette a vezetést, Breen defektet kapott, Tänak a 4. helyen 31.0 másodperces hátrányban! Messze még a vége nem temetném a Hyundait!

Megmosolyogtató, hogy páran, hogy rácuppantak a VB közvetítésre! 🙂

SS9 Mali Lipovec – Grdanjci 1 – 20,30 km

Ogier átvette a vezetést, miután Neuville mellé nyúlt a gumiválasztásnak. Fourmaux – M-Sport Ford WRT – egy szenzációs második helyet autózott a szakaszon!

8. Katsuta / Barritt – Toyota Yaris WRC +2: 27.9

12:26.1 Ogier – Ez a nap első gyorsa volt! Helyenként nagyon piszkos volt! Hosszú napunk lesz!
12:28.1 Fourmaux
12:28.9 Evans
12:32.9 Tanak
12:33.8 Loubet
12:38.1 Neuville – Rosszul választottunk gumit! Nem tudtam tartani az autó hátulját! Ez van…
12:38.5 Katsuta
12:41.2 Greensmith
14:45.9 Breen

WRC2 – Gryazin nyerte a gyorsot, Ostberg 5.5 másodpercet kapott, míg Suninen 12.6 percet. Az összetettben Ostberg előnye 2.3 másodperc.

Ogier már a 600. szakaszgyőzelemnél jár!

Bajban Neuville! Ogier átveheti a vezetést! Neuville sok időt veszített eddig a szakaszon! Gumi?

18.3 kilométernél Tänak 3.4 másodperces hátrányban van Fourmaux mögött!

Breen megállt a gyorson! Defekt? A Hyundai ír pilótája alig 100 méter tett meg a szakaszon. Kereket cseréltek!!

4 db kemény, 2x lágy

Így értékelte a futam éllovasa Thierry Neuville – #11 Hyundai i20 Coupe WRC – a pénteki napját:

Nagyon elégedett vagyok a napunkkal, ami mindenki számára nagyon nehéz volt. Ma reggel, amikor Kalle (Rovanperä) elrajtolt, az volt a fő célunk, hogy profitáljunk a jó rajtpozíciónkból és a lehető legnagyobb előnyt autózzuk ki. Délután ezt az előnyt szerettük volna megőrizni. Természetesen mindig az a célunk, hogy növeljük az előnyt, de néhány részen elsőként küzdöttem. Sok felhordásos, tapadás nélküli szakaszunk volt és egyszer meg is forogtunk. Talán hat másodpercet veszítettünk a nap folyamán. Az ebédszünet után sikerült növelnünk az előnyünket az összetettben, amivel nagyon elégedett vagyok. Holnap mindenki igyekszik majd nyomulni. A szakaszok kihívásokkal teliek, de kedvelem őket, így remélhetőleg az élmezőnyben tudok maradni.