“The Toyota show must go on!” – Neste Rally Finland

MEGOSZTÁS

Négy gyors maradt hátra a Neste Rally Finland 2018 programjából. Tänak megingathatatlanul repül a győzelem felé, nyomában Östberg és Latvala, A háttérben, mindenki “keveri, kavarja varázsitalát a lehető legjobb eredmény elérése érdekében. Kinek hoz szerencsét Fortuna, hiszen a verseny vége a célban van. Fotó: Toyota Gazoo Racing WRT

Szakaszeredmények:

+5 pont – Tänak:5:26.2 p – Tökéletes hétvégénk volt! Az első nap nagyon kemény volt, majd utána kényelmesen tudtuk növelni az előnyünket.Nekünk ezt kell tennünk, együttműködve egymással. Meglátjuk majd, hogy ez mire lesz elegendő a bajnokságban.
+4 pont – Östberg: 5:26.7 p – Nem hisem el, wow! Ez nagyon sokat jelent nekem, nagyon boldog vagyok, hogy újra az élen harcolhattam. Nagyon, de nagyon boldog vagyok!
+3 pont – Latvala:5:27.0 p –  Csodálatos érzések kavarogtak bennem a szakasz altt. A legrosszabb a földetérés volt a nagy ugaró után. Nagyon csúszott, mert a gumik elmelegedtek és nagyon mozogtak, trükkös volt!
+2 pont – Neuville 5:27.4 p – Nagyszerű hétvégénk volt. Már amikor megérkeztünk, akkor tudtuk, hogy szinte az egész futam alatt az elsők között fogunk autózni a szaklaszokon. Ogier eaz egész hétvégén kedvezőbb helyzetben volt, mert a csapattársainak köszönhetően, akik többször is segítették abban, hogy előrébb tudjon lépni.
+1 pont – Breen 5:27.9 p
Ogier 5:27.9 p – Mindent megtettem az egész hétvége során, de ettől többre nem voltam képes. A legfontosabb most az, hogy visszatérjünk bajnokság megfelelő kerékvágásába.

Evans 5:29.1 p
Suninen 5:31.3 p
Paddon 5:31.5 p
Mikkelsen 5:33.6 p
Pietarinen 5:52.9 p
Al Qassimi 5:55.8 p

Az M-Sport meglépte amit “a csapat megkövetelt” Suninen időbüntetést kapott így Ogier mögül indul a Power Stage szakaszon, helyet cseréltek az összetettben! Ogiernek megnyílhat a lehetősége maximum pontszámot szerezni az új pozíciójának köszönhetően.

Tänak útban idei második győzelme felé – Argentinában nyert… Újabb nem nem skandináv pilóta nyerhet Finnországban. Markko Märtin után egy második észt! Östberg és Latvala a második helyért küzd, miközben mindössze 2.5 másodperc a különbség a két skandináv között.

SS22 – Laukaa 2 – 11.74 km

A futam állása a szakaszt követően:

A Power Stage szakasz fog dönteni a futam végeredményéről. A második hely még több, mint kiadó! A pakliban még benne van egy Suninen Ogier csere is, amiről majd az M-Sport Ford WRT fog dönteni… Az ötödik hely 10 pontot ér és ez Ogier , Neuville közötti pontversenyben értékes pontokat jelenthet.

Mikkelsen 5:34.8 p

FIA World Rally Championship 2018 / Round 08 / Rally Finland 2018 / July 26-29, 2018 // Worldwide Copyright: Toyota Gazoo Racing WRC

Latvala: Ez azt jelenti, hogy 2.5 másodpercet kell lefaragnunk. Jól sikerült a gyors, bár néhány helyen csúszott. Sikerült többször is hatodik fokozatba kapcsolnom, ami ma reggel még nem sikerült.

Östberg: Ez egyszerűen hihatetlen. Úgy gurultunk át a célvonalom, hogy ez egy remek gyors volt, erre (Latvala) jobb csinált nálunk! Egyetlen feladatom van : meg kell őriznem a 2.5 másodperces előnyömet!

Paddon: Nagyon örülök a hétvégi teljesítményemnek. A csapat teljesítményünk hibátlan volt. Úgy érzem sikerült fejlődnöm, ami a Török Rallyra mindenképpen jó előjel.

Tänak: Ezek a szakaszok nagyon stabilak, nem látom a veszélyét a defektnek… Ha megpróbálnám a maximum pontszámra hajtani, az csak kozmetikázná a helyzetünket,

Suninen: Ez eddig egy jó futam a számomra! Egy szakasz van még előttünk, hogy remek keretbe zárjuk, meglátjuk mi fog történni…

Ogier: Egyszerű a válaszom: Nagyon nehéz lesz a maximumot nyújtani, de mindent meg fogok tenni érte!

Breen: Jó irányba mentünk a beállítások megváltoztatásával. Várakozva tekintek a Ruuhimäki gyorsra, majd meglátjuk mit tehetünk!

Neuville: Meglátjuk majd, hogy milyen startégiát fog követni az M-Sport.A lehetúő legyorsabb szeretnék majd lenni. A probléma megoldása Suninen.

Mikkelsen: A második körben sokkal jobb volt a tapadás.Igyekszem kockázat nélkül vezetni, mert ha a határokat feszeketem le fogok esni…, mert nem tudom irányítani az autót.

A nyitó gyorsot Östberg nyerte 5:24.8 perccel / 128.7 km/h.

10.Mikkelsen +8:20.7 p

Latvala nyert Östberg és Paddon előtt. Tänak a negyedik! A 6.2 másodperce hátrányából 1.1 másodpercet faragott le a Toyota finnje.

SS20 – Laukaa 1 – 11.74 km

Mads Östberg nyerte a gyorsot Latvala és Tanak előtt! A második helyért folytatott csatában 6.2 másodperc Östberg előnye. Lappi eldobta a negyedik helyet!Egy balosban árokban végezték a szakasz 10.8 kilométerében.

Lappi: Egy nagyon gyors helyen az autó hátulja megérintett egy tuskót, majd az orrával az útmenti sziklákkal ütközve 360°fokban megforogtunk. Az autó annyira megsérült, hogy nem tudtuk folytatni. Azt gondolom, hogy a sebességi fokozatunk – itiner – rendben volt, nem számítottam arra, hogy ennyire nagy ívben fogok fordulni…Igyekeztem megcsinálni. Nem számítottam arra, hogy ott vége lesz a futamnak!

Gumiválasztás: A pilóták 5 db közepes keménységű abronccsal vágtak neki a zárónapnak.

Rajtlista: 1. Mikkelsen 2. Neuville 3. Breen 4. Evans 5. Ogier 6. Suninen 7. Paddon 8. Lappi 9. Latvala 10. Østberg 11. Tänak 12. Al Qassimi