RX1 Barcelona Q3 – Sima Kristoffersson győzelem

Johan KRISTOFFERSSON (SWE) of team KYB EKS JC is seen performing during the World Rallycross Championship Spain in Barcelona on 21.07.2021 // SI202107230191 // Usage for editorial use only //

Q3 – RX1

Johan Kristoffersson nyerte a harmadik kvalifikációs futamot a Hansen tesók előtt, akik a GRX-SET World RX színeiben autózó Grönholmot és Szabó Krisztiánt utasították maguk mögé, míg Timo Schneider lett a hatodik. Gyakorlatilag így lehetne sebességük alapján beárazni az élmezőnyt. Mögöttük a kérdés, hogy ki hogyan tud reagálni az esetleges lehetőségeknek.

Heat 1

Kárai egy szezációs rajtal az első kanyarban vezette a futamot Ide előtt. Mögöttük Guilerme és Öberg. Ide egy gyorsabb jókerezésnek köszönhetően Tomi elé került. Guillerme a második körben falnak koccant, majd kiállt.

Ide 3:13.430
Kárai 3:14.593
Öberg 3:25.791
Guillerme DNF

Heat 2

Abbring kiforgatta Mózert az első helyért folyó küzdelemben.

Abbring 3:16.953
Benett 3: 17.345
August 3: 23.544
Mózer 4:17.186

Heat3

Grönholm és Szabó egymásra vigyázva uralták a futamot.

Grönholm 3:10.814
Szabó 3:11.527
Rytkönen 3:16:520
Münnich 3:14.181

Heat4

Johan KRISTOFFERSSON (SWE) of team KYB EKS JC , Timo SCHEIDER (DEU) of team ALL-INKL.COM M�nnich Motorsport is seen performing during the World RX Spain in Barcelona on 21.07.2021 // SI202107230353 // Usage for editorial use only //

Rajt-cél győzelemt aratott Kristoffersson, miközben a két Hansen tesó vigyázott egymásra. Schneidernek nem jutott lepattanót.

Kristoffersson 3:07.021
T. Hansen 3:10.112
K. Hansen 3:10.510
Schneider 3: 11.567