Ott Tänak és a Toyota Yaris WRC futama volt a NESTE Rally...

Ott Tänak és a Toyota Yaris WRC futama volt a NESTE Rally Finland 2019

Fotó: Máté Zsolt ©

Tökéletes hétvégén van túl a Toyota Gazoo Racing World Rally Team észt pilótapárosa Ott Tänak / Martin Järveoja. Pályafutásuk második NESTE Rally Finland futamát nyerték a jyväskyläi központú versenyen. Tänak és navigátora a Wolf Power Stage szakaszt is megnyerték, így maximális pontszámmal zárták a skandináv futamot! A Toyota észt pilótája 22 pontos előnnyel vezeti a bajnokságot Ogier és Neuville (25 p) előtt.

Tänak mögött 25.6 másodperccel Esapekka Lappi-t fejezte be a futamot másodikként – Citroen C3 WRC -, míg további 7.6 másodperccel lemaradt a harmadik helyen, Tänak csapattársa Jari – Matti Latvala – Toyota Yaris WRC – végzett.

Ott Tänak: Fantasztikus hétvégénk volt. A nyári szünet a legjobbkor ékezett, mivel a szardíniai futam a padlóra küldött. Ez most tökéletes eredmény volt a számunkra és a most alkalmazott módszert kell folytatnunk. Még ött rally van hátra, tehát van még tennivalónk bőven.