MotoGP USA, Austin – Viñales? Iannone? Marquez? Zarco? Rossi? Lorenzo? Crutchlow?

Marquez zsinórban hatodik győzelme alán nem is meglepetés. A világbajnok mellett szerintem az igazi győztes Vinales, aki a saját útját járhatja a yamahás szerződés hosszabbítását követően. Egyre erősebb a Suzuki. Dovisiozo vezeti a világbajnokságot egy ponttal Marc Marquez előtt.

21.kör 7.6 másodperc Marquez előnye. Marquez a hatodik győzelmének kapujában! Marquez már integet! Megvan az első 2018-as győzelme.

10. A. Espargaro

20. kör Marquez, Vinales, Iannone a sorrend. Ha ez maradna a végeredmény, akkor Dovizioso vezeti a világbajnoki pontversenyt!
19. kör A Doktor nagyon messze a dobogótól. Újabb suzukis dobogó várható!
18. kör “Talán Chuck Noris tudná csak megelőzni Marquezt!
17. kör Az 1.2 kilométeres egyenes végén Dovi előzi, Zarcot.
16. kör 7.Pedrosa, 8. Tito Rabat, 9. Miller, 10. Alex Espargaro. Zarco, Dovizioso csata lesz! Zarco hátul közepes, Dovi kemény.
15.kör Rossi leszakadt Iannonéról, míg a suzukis pilóta közelít Vinalesre. A futam végén mi marad a yamahák közepes hátsó gumijaiból?
14.kör Nekem eddig a csuklótörött Pedrosa a hős!
13.kör A világbajnoki címvédő több, mint 6 másodperccel vezet!
12 kör Marquez, Vinales, Iannone, Rossi, Zarco, Dovizioso, Pedrosa, Lorenzo, Miller, Rabat a legjobb tíz.
11.kör Rins – Suzuki – motorja az ideális ívre esett…
10.kör Hamarosan főszerepben a gumik? Tapadás? 2:05.115 percel Marquez a leggyorsabb jelenleg.

9. kör Crutchlow elesett! A világbajnoki pontverseny éllovasa nem bírta a nyomást…

8. kör Marquez előnye már 4.156 másodperc. Vinales minimálisan közeledett hozzá. Rossi mintha lemaradna…
7. kör Vinales megelőzte Iannonent. A Doktor is jön? Marquez tempója félelmetes!
6. kör Zarco Dovizioso, Crutchlow a közvetlen élmezőny utáni boly.
5. kör Zarco,Crutchlow csata van kibontakozóban. Marqueznek csak a hátát lehetlátni. A yamahások egyre közelebb Iannonéhoz. Mi marad a gumikból a futam végére?

4. kör Vinales nyakán Rossi! A Vinales , Rossi kombo közelít Iannonéra.
3. kör Iannone megelőzte Marquezt, de a világbajnok visszaelőzte. Marquezé a leggyorsabb kör!
2. kör Rossi a negyedik, Vinales mögött. Marquez és Iannone ellógtak.

1.kör – Marqueznek elegendő volt fél kör és már az élen állt. A rajt után Iannone az élre állt Marquez és Vinales voltak dobogós pozíciókban. Zarco összeért Rossival. Az élen a két kemény abroncsot választó pilóta száguld.

20:50 – 10 perc múlva rajtol a MotoGP futama a Grand Prix of The Americas.

20:45 – Valentino Rossi “kérésének megfelelően” süt a nap a texasi Austinban található Circuit of The Americas (COTA) fölött.

Magyar idő szerint 21.00 órakor kezdődik a MotoGP futama.

MotoGP – Marc Marquez eddig veretlen Austinban. Kíváncsian várjuk, hogy három rajthelyes büntetése ellenére mire képes a regnáló világbajnok? Itt a rajtrács!