Maro Engel szenzációs teljesítménnyel nyerte első DTM futamát Moszkvában

• Mattias Ekström második helyével visszavette a vezetést a bajnokságban
  • Óriási csatákat hozott a futam. Mindhárom márka a dobogón
  • 25.000 néző látogatott ki a versenyhétvégén Moszkvában

Pályafutása 52 futamán aratta első futamgyőzelmét Moszkvában vasárnap a DTM-be visszatérő Maro Engel. Az intenzív csatákat és látványos előzéseket hozó futamgyőzelmét a Mercedes – AMG pilótája a második verseny korai szakaszában alapozta meg.

Moskow, : Motorsports: DTM race in Moscow on July, 23, 2017, Germany: DTM race in Moscow, Moskau (Photo by Hoch Zwei)

Ez egy hihetetlen verseny volt – mondta Engel a célban. Óriási volt az öröme Mattias Ekströmnek  is a futam végeztével, miután második helyével  visszavette a vezetést a bajnokságban. A 36 körös futam végén Bruno Spenglert – BMW M4 DTM – intették le harmadikként.

Meglepett, hogy megláttam a kockászászlót. Nem tudtam, hogy vége lett a futamnak – vallotta be a futamgyőztes Engel. 2009-ben egy hatodik hely volt a legjobb eredménye a DTM-ben. Ezek a körök voltak pályafutásom leghosszabb körei .

Nem ok nélkül, ugyanis a futam vége előtt 20 körrel, végrehajtott kerékcseréje után alaposan összekavarta az Engel mögötti sorrendet sorozatos előzéseivel. A futam eleje nem indult jól Ekström számára, pedig az első sorból vághatott neki a futamnak. A SafetyCar Maxime Martin ötödik körös kicsúszását követően – kigyulladtak a fékjei – hajtott be a pályára és azoknak a pilótáknak kedvezett, akik már megjárták a boxutcát, lecseréltek Hankook abroncsaikat újakra – Engel, Wittmann, Duval, Blomqvist. A verseny végén a kétszeres bajnok svédet a második pozícióban intették le, aki ennek köszönhetően egy ponttal ismét vezeti a pilóták bajnokságát. Ez egy őrületesen vad verseny volt. Kemény volt a futam, de a versenyzés már csak ilyen. Sikerült sok pontot szereznem, ami így sokkal élvezetesebb volt, mint ha egy langyos futamon szereztem volna azokat. Gratulálok Maronak! Megérdemelte a győzelmet! Ha egy körrel hosszabb lett volna a futam, valószínűleg elkaptam volna.

Bruno Spengler a harmadik helyen végzett a moszkvai versenypályán. A korábbi oroszországi futamokon a kanadai pilóta öt dobogós pozíciót ért el. A BMW-s pilóta sokáig csatázott a regnáló bajnok Marco Wittmannal a harmadik helyért, amelyet végül megszerzett, míg márkatársa a hatodik helyre csúszott vissza. Ez egy nagyon kemény futam volt., amely óriási küzdelmet és jó verseny hozott.

A DTM 2017-es szezonjának 10. versenye után – még nyolc van hátra  –  113 ponttal vezet ismét Mattias Ekström (Audi), a 112 pontos René Rast (Audi) és a harmadik helyen álló 97 pontos  Lucas Auer (Mercedes-AMG)  előtt.

A bajnokság állása

A DTM négyhetes nyári szünet után Hollandiában, Zandvoortban folytatódik , augusztus 18-20. között.