Marklund a magyar hullámvasút élén

Anton Marklund (SWE) of SET Promotion in action at Euro RX of Hungary in Nyirad, on 29th April 2023 // SI202304291236 // Usage for editorial use only //

Az FIA Rallycross Európa-bajnok Anton Marklund nyirádi FP1 után úgy jellemezte új Ford Fiestáját, mint “a legrosszabb autót, amit valaha vezettem”. A SET Promotion sztárja azonban mindössze néhány órányi bütykölést és finomítást követően az első futamban a leggyorsabb időt autózta a Ford Fiestával.

Az FIA rallycross Európa-bajnok Anton Marklund az első szabadedzés után úgy jellemezte új Ford Fiestáját, mint “a legrosszabb autót, amit valaha vezetettem”. A SET Promotion sztárja néhány óra bütykölést és finomhangolást követően a leggyorsabb időt érte el az első futamban. Marklund a 2023-as Euro RX1-es Euro RX1-esnyitányára érkezett Magyarországra, minimálisan tesztelve a Fiestát – amely jóval régebbi autó, mint a kategória többi pilótájáé -, és csak a rigai Biķernieku trase pályán tesztelte azt.

A rigai pálya szupersima felülete messze elmarad a Nyirad Racing Center bukkanóitól és laza kavicsaitól. Ez a tudáshiány már az FP1-ben megmutatkozott, amikor a svéd négy tizedmásodperces hátrányba került.

Andreas Bakkerud legjobb idejétől,  az FP2 végén már Marklund 0,393 másodperces előnnyel az élen állt.

A 30 éves versenyző a második helyről a rajtrácson a lassú rajt után egy korai wildcard stratégiával visszavágott a hazai hősnek számító Kárai Tamásnak , végül több mint két és fél másodperccel előzte meg legközelebbi üldözőjét. Ez volt a negyedik európai koronára való törekvésének hangsúlyos kezdete.

Kicsit hullámvasút volt a mai nap, azt kell mondanom, talán nem az eredményekben, de az autó viselkedésében mindenképpen” – reflektált Marklund utána. Azt hittük, hogy jók voltunk, de nyilvánvalóan nem jól csináltuk, ezért nagy változtatásokat eszközöltünk az FP2-ben, amikor sokkal elégedettebb voltam, majd az első futam előtt még egy kicsit finomítottunk az autón

De ezek a változtatások nem igazán úgy működtek a versenyen, ahogy szerettük volna. Néhányszor majdnem elvesztettem a Fiestát – kétszer lefelé mentem, ami egy kicsit izgalmas volt -, de néha ez van, amikor az ember hozzászokik egy másik autóhoz.

Ez egy új fejezet számunkra, és még mindig tanuljuk a Fiestát, és megértjük azt,  úgy gondolom, csapatként jó munkát végzünk. A srácok a SET Promotiontól az elmúlt hetekben hajnalig dolgoztak a csapat bázison, így ez a futamgyőzelem nekik szól.

Enzo Ide (BEL) in action at Euro RX of Hungary in Nyirad, on 29th April 2023 // SI202304291241 // Usage for editorial use only //

Enzo Ide – aki tavaly Magyarországon Marklund mögött második lett – ismét a legjobbnak bizonyult, miután az utolsó előfutamban Bakkerud mellett versenyzett, míg Janis Baumanis mögöttük, annak ellenére, hogy alaposan alulkormányzott volt az autója.

Janis Baumanis (LVA) of RX Team Latvia is action at Euro RX of Hungary in Nyirad, on 29th April 2023 // SI202304290994 // Usage for editorial use only //

Bakkerud a negyedik helyen áll Patrick O’Donovan előtt , aki tiszta versenyt futott az első futamban, míg Kárai versenyképes hatodik, és több mint megállja a helyét egy ilyen illusztris társaságban. Négy magyar pilóta végzett a legjobb tízben.

Andreas Bakkerud is seen at Euro RX of Hungary in Nyirad, on 29th April 2023 // SI202304291014 // Usage for editorial use only //
Tams Karai (HUN) of Kárai Motorsport Sportegyesület in action at Euro RX of Hungary in Nyirad, on 29th April 2023 // SI202304290992 // Usage for editorial use only //