Kennard Hire Rally Australia 2017 – SS1 – SS3 történései

Nyolc szakasszal – 113 km – veszi kezdetét a WRC 2017-es szezonjának záró ausztrál futama a Kennard Hire Rally Australia. A tegnapi shakedownt a Neuville – Gilsoul – Hyundai Motorsport / Hyundai i20 WRC – kettős nyerte.

Evans 30:48.0 p

Mikkelsen: Az autó úgy viselkedett, ahogy én szerettem volna, minimálisan fogok változtatni az autóm, a második körre.

Meeke az egyik helyen besokalt, a fák közé hajtott, majd visszaegerészte magát… időt veszítve…Az autó rendben!

Paddon a motorerő hiányára panaszkodik.

Ogier sebességváltója kezd magához térni, míg Neuville felelmás érzésekről beszél. Örül, hogy Ogiernek egyre többet ad, de aggasztja, hogy a többiektől sokat kap.

Tänak gyorsabb tőlük! 12:58.4 perccel a szezontkövetően a Toyotához távozó észt a leggyorsabb.

Lappi a futam feladásának határán… a jobb első kerék kivéve… Lappi szerel minden tiszta olaj…

A szakasz első felében Neuville 0,3 másodperccel gyorsabb az ötszörös világbajnoknál!

SS2 – Eastbank 1 – 19.05 km

Mikkelsen: Nagyon élveztem ezt a szakaszt. Jól sikerült a startunk ma reggel.A por több helyen is nagyon rossz, de igyekszem nem foglalkozni vele.

Lappi a szakasz közepén megforgott.

Mikkelsen és Meeke köszönhetően a rajtpozíciójuknak remek csatában lesznek egymással...

Meeke: Sérült bal első gumival érkezett meg a szakasz céljába - Egy lassú kanyarban, megérintettük a part oldalt. Nagy és gonosz volt ott a por. Ez volt a maximum. Ez az a határ, amikor már nem tudok nagyobb előnyt kiautózni.

Neuville: Lehettem volna gyorsabb is, de az autó még túl sokat mozog. A tapadás nagyon bonyolult és sokat habozok.

Ogiernek gondjai vannak a sebességváltóval, manuális üzemmódra kellett kapcsolni a.

Evans + 10.0 s

Mikkelsen: Tiszta és hibátlan volt az első futásunk. Gyorsabb is lehettem volna, de ez az első gyors volt, ahol tiszta futás kellett.

Meeke: Nagyon meglepett Seb ideje, azt hittem takarítanom kell, elégedett vagyok a teljesítményemmel.

22:13 - Ogier szakaszon. A versenyzők három percenként vágnak neki a mértszakaszoknak a mai napon.

21:45 - A mai rajtlista: Ogier, Neuville, Tänak, Latvala, Evans, Meeke, Breen, Paddon, Mikkelsen, Lappi, Lefebvre

SS21 03:18

21:40 - A két hét múlva kezdődő Monza Rally Shown a Hyundai Motorsport két pilótája Neuville és Mikkelsen egy autóval, egymás navigátoraiként fognak rajthoz állni.

21:35 - A legfrissebb hírek szerint Kris meeke marad a Citroen Racing kötelékében. Yves Matton "keblére ölelte" a brit pilótát, aki két futamot nyert idén, illetve többször is eldobta a vasat. Rövid büntetésben is volt Meeke a szezon alatt, amikor Mikkelsen helyettesítette